Zkouškové období se protáhne přes léto. Podzimní semestr začne později

Od 18. května až do 30. září budou postupně vypisované termíny zkoušek.  Fakulty mají doporučeno nabídnout i zářijové termíny státnic.

26. 3. 2020 8:30

Kolegium rektora se ve středu dohodlo, jak bude vypadat závěr jarního semestru. Platí už 23. března vyhlášené omezení kontaktní výuky do 15. května 2020, do té doby se nesmí ani kontaktně ukončovat jednotlivé předměty.

Zkouškové období se bude konat od 18. května do 30. září 2020, termíny budou vypisovány rovnoměrně po celé období, tedy včetně prázdninových měsíců tak, aby studenti měli dostatek možností pro složení zkoušek. Výuka v podzimním semestru proto začne až 5. října 2020 a potrvá do 17. ledna 2021 (podívejte se na schválený Harmonogram akademického roku 2020/21).

Jednotlivé fakulty teď budou identifikovat předměty, jejichž výuku nebylo v době nouzového stavu možné realizovat v distančním režimu. Pro tyto předměty bude v Informačním systému MU zavedeno mimořádné hodnocení S, které znamená, že na studenty, kteří měli takový předmět v jarním semestru 2020 zapsaný, se bude pohlížet, jako by jej úspěšně absolvovali (včetně příslušného počtu kreditů). Hodnocení se nezapočítá do průměru a bude speciálně popsáno v Dodatku k diplomu.

Termíny odevzdávání závěrečných prací budou na fakultách nastaveny tak, aby studenti měli možnost studium dokončit už v jarním semestru 2020. Fakultám se doporučuje vypsat termíny státních závěrečných zkoušek i v září a ponechat na volbě studentů, na který z termínů se přihlásí.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info