Literární výzva aneb Vědecký příběh nebo pohádka

Píšete rádi a chcete přispět k popularizaci vědy, kterou na MUNI děláme? Zapojte se do MUNI literární výzvy. Vyhlašujeme sbírku vědeckých příběhů, pohádek nebo třeba komiksů.

Kdo se může zapojit?

Zaměstnanci, studenti nebo absolventi MUNI, kteří rádi píšou a chtějí se o své texty podělit s ostatními.

Kdo je cílovou skupinou?

Cílová skupina je velmi široká, stejně jako veškeré popularizační aktivity, zahrnuje žáky a studenty (MjUNI), rodiny s dětmi a veřejnost (Noc vědců)...

Formát a rozsah?

Formě nechceme záměrně stanovovat pravidla. Tvořte podle sebe a ať vznikne pohádka, příběh, fantasy nebo komiks, prosíme o dodržení rozsahu 1–10 stran.

Texty a dotazy směřujte na adresu: literarnivyzva@rect.muni.cz.

Texty z letošního pilotního ročníku bychom rádi zpracovali do popularizačních akcí v průběhu podzimu/zimy 2021 v online podobě.

Do budoucna by příběhy mohly vyjít knižně.

• Vyhlášení literární výzvy 1. června 2021
  • Sběr textů 1. června 2021 – 30. září 2021
  • Zpracování textů 1. října 2021 – 30. listopadu 2021
  • Zveřejnění textů 1. prosince 2021 – 31. prosince 2021