4. 11. 2018

Multimediální den představí budoucnost televize

Ačkoliv internet se stal součástí každodenního života každého člověka, nejvlivnějším médiem je podle posledních výzkumů v Česku stále televize. Právě její budoucností se bude zabývat letošní ročník Multimediálního dne, akce Katedry mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, která se koná v pátek 9. listopadu od 9 hodin.

Organizátoři letošního ročníku si vybrali téma televize především proto, že audiovizuální prvky se v posledních letech vmísily také do jiných mediálních formátů. „Videa jsou dnes obvyklá i na klasických zpravodajských serverech, ale třeba také na rozhlasových webech. Letošní jubilejní desátý ročník Multimediálního dne se zabývá právě mapováním a hledáním nejen televizních cest,“ sdělil vedoucí pořadatelského týmu Jaroslav Čuřík.

Právě různorodost současných audiovizuálních formátů i barvitá budoucnost, o které se už teď mluví, bude tématem hlavní debaty akce, která začíná v aule fakulty v 9.30. Diskutovat na ní budou vedoucí projektu DVTV Jan Rozkošný, Jakub Unger, ředitel divize zpravodajství a televize Seznam.cz, expert na filmovou vědu z Univerzity Karlovy Petr Szczepanik a odborník na mediální komunikaci z Masarykovy univerzity Jaromír Volek.

Program, ve kterém jsou speciální semináře a workshopy pro studenty žurnalistiky nebo zájemce o studium z řad středoškoláků, počítá i s návštěvou zájemců z ulice. Lidé, kteří se zkrátka jen zajímají o budoucnost médií, se můžou v budově na adrese Joštova 10 podívat na to, jak pracují novináři MF Dnes, jaké nové technologie používá Česká televize nebo se mohou zúčastnit živého natáčení pořadu Televize Seznam s influencerem a grafikem Tomášem Břínkem alias TMBK. Ten si ve svých kolážích dělá legraci z politiků.

Vystupovat bude i mladá lékařka Zuzana Špačková, která je součástí zdravotnického projektu Loono.
Kromě toho se mohou návštěvníci na cokoliv zeptat novinářky Daniely Drtinové, která se ocitne v rozhovoru přes Skype v netradiční roli zpovídaného. Chybět nebude ani mediální jarmark v atriu fakulty, kde se může každý přijít seznámit se zástupci nejdůležitějších českých mediálních domů a také studentského Radia R a televize Studex TV, která bude zajišťovat po celou dobu akce online přenos na facebookovou stránku katedry mediálních studií a žurnalistiky. Podrobný program je k dispozici na webu.