Collegium iuris Romani, z. s.

Právnická fakulta

O nás

Collegium iuris Romani je univerzitní spolek fungující na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity. Hlavním cílem je vytvořit prostor pro stálá setkávání studentů a pedagogů v podobě nadstavbových přednášek, exkurzí a dalších aktivit, podporujících zejména studentskou činnost.

Tematické zaměření se neomezuje pouze na římské právo v klasickém slova smyslu, ale v rozšířeném pojetí se zabývá evropskými právními tradicemi i dnešním právem, zejména z historického pohledu.

Co je naším posláním?

Podporovat studenty (primárně studenty práv) v získávání právních znalostí nad rámec běžného učiva, zejména (ovšem ne výhradně) pak v oblasti právních dějin a římského práva. Dále též podporujeme vstup studentů do oblasti akademických aktivit, hlavně pak k aktivní účasti na konferencích či soutěžích typu SVOČ.

Co děláme

Pořádání dobrovolných přednášek (tzv. cirátů), ve kterých místní i externí odborníci představují zajímavá témata, která se nevejdou do běžných povinných ani volitelných předmětů. V rámci těchto přednášek občas dostávají prostor i magisterští studenti, kteří mohou nabídnout vhled do některé neobvyklé problematiky (typicky úspěšní účastníci SVOČ).

Naše projekty

Pořádání cvičných konferencí na odlehčená témata - typicky aplikace současného práva ve fantasy či sci-fi univerzech.

Pořádání tematických výletů spojených s dějinami práva a římským právem.

Název

Collegium iuris Romani, z. s.

Jak nás kontaktovat

collegiumCIR@gmail.com