EGEA Brno

Přírodovědecká fakulta

O nás

European Geography Association (EGEA) je organizace sdružující studenty geografie z téměř 100 měst ve více než 30 zemích po celé Evropě ve smyslu sdílení a vyměňování geografických znalostí a zkušeností. Sdružuje mladé geografy v atmosféře respektu, začlenění, dobrovolnictví, neformálního vzájemného učení a osobního rozvoje, což inspiruje globální porozumění environmentálním a sociálním procesům a umožňuje pozitivní dopad na společnost. Jako asociace posiluje mladé geografy a podporuje jejich aktivní účast na rozhodovacích procesech na evropské, národní a místní úrovni. Tato organizace byla založena v roce 1988 třemi původními entitami –Barcelonou, Varšavou a Utrechtem. Dnes působí na více než 90 univerzitách napříč Evropou. Tyto jednotlivé univerzitní skupiny se nazývají „entity“, a podílejí se na pořádání kongresů, seminářů, výměnných pobytů a dalších naučných či vědecko-zábavných programů. Účast všech je čistě dobrovolná a celá organizace funguje pouze na principu „studenti studentům“. Tady v Brně byla EGEA založena v roce 2010 a od té doby je velice aktivní na národní i mezinárodní úrovni, kde si již vybudovala velmi dobrou pověst. Naším cílem je nabídnout příležitosti osobního rozvoje mladým geografům a umožnit jim naplnění jejich potenciálu mladých vědců. Pokud studujete geografii a školní lavice jsou vám malé, tak hledáte právě nás a my hledáme vás!

Co je naším posláním?

Naším posláním je sdružování studentů geografie nejen v rámci města Brna či České republiky ale i téměř celé Evropy. Nabízíme příležitosti osobního rozvoje mladým geografům a umožnit jim naplnění jejich potenciálu mladých vědců. Jsme tu ale zároveň i pro ty, kteří si chtějí najít přátele pro budoucí podporu během studií i mimo ně.

Co děláme

Všeobecně EGEA pravidelně pořádá kongresy, různé vzdělávací semináře apod., a to různě po celé Evropě. Naše entita (EGEA Brno) pravidelně organizuje Cestovatelské středy na Přírodovědecké fakultě (na Kotlářské). Dále taky pořádáme výměnné pobyty, každoměsíční meeting naší entity a dle zájmu členů se účastníme hospodských kvízů nebo jiných volnočasových aktivit.

Název

EGEA Brno


Kde nás najdete

geogr.sci.muni.cz/studenti/egea


Jak nás kontaktovat

brno@egea.eu

Bc. Lenka Černohousová

Kontaktní osoba

e‑mail:

Eva Řípová

Kontaktní osoba

e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info