Galerie Edikula

Filozofická fakulta

Seminář dějin umění

O nás

Jsme sdružení studentů a absolventů z oborů zabývajících se teorií umění, kteří mají zájem vyzkoušet si galerijní praxi na vlastní kůži. Společně se podílíme na chodu galerie, střídáme se v jednotlivých funkcích. Každoročně pořádáme čtyři výstavy, které obohacují prostor na chodbě v prvním patře budovy C na Filozofické fakultě MU.

Co je naším posláním?

Nabízíme prostor pro začínající umělce, kteří ještě nejsou etablovaní. Často je výstava u nás jejich první výstavní zkušeností. Druhým neméně důležitým cílem je poskytnout prostor pro galerijní praxi studentům uměleckých oborů, kteří se v průběhu roku podílejí na chodu celé galerie, zastávají komunikaci s veřejností, propagaci, výběr umělců a kurátorské vedení jednotlivých výstav. Studenti, kteří mají zájem stát se členy, jsou nejčastěji z oborů Dějiny umění, Management v kultuře, Sdružená uměnovědná studia a Estetika, otevření jsme však pro kohokoliv.

Co děláme

Naší hlavní činností je uspořádání dvou výstav za semestr, tedy čtyř výstav za rok. Každé výstavě pořádáme slavnostní vernisáž s občerstvením, na které se diváci mohou setkat s vystavovaný umělcem. K jednotlivým výstavním projektům pořádáme doprovodné programy, jako jsou workshopy nebo komentované prohlídky. Každý rok jsme součástí festivalu Brno Art Week.

Název

Galerie Edikula


Kde nás najdete

galerie-edikula.webnode.cz/


Jak nás kontaktovat

galerie.edikula@gmail.com
602523247

Mgr. Kristýna Mikešová

spolu-zakladatel, koordinátor

telefon: 602 523 247
e‑mail:

Bc. Jana Semrádová

koordinátor

telefon: 731 816 188
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info