IFMSA CZ Brno

Lékařská fakulta

O nás

IFMSA Česká republika je organizací pro studenty medicíny, kteří chtějí být co nejlépe připraveni pro povolání lékaře.V České republice je tato organizace rozvětvena do 8 poboček na všech lékařských fakultách v zemi.Zároveň je členskou organizací International Federation of Medical Students‘ Associations (IFMSA), která spojuje asociace studentů medicíny po celém světě a je oficiálně uznaná ze strany Organizace spojených národů (OSN) a Světové zdravotnické organizace (WHO) jako mezinárodní fórum studentů medicíny.

Co je naším posláním?

Svým členům umožňuje dosáhnout svých cílů skrze výměnné stáže v zahraničí, na kterých mohou zažít na vlastní kůži zdravotnické systémy po celém světě, a pomocí projektů zaměřených jak na mediky samotné tak na širokou veřejnost. Naší vizí je sjednotit všechny studenty všeobecného lékařství v České republice ve společném úsilí o pomoc druhým, o zlepšení veřejného zdraví a zároveň v dosáhnutí nejkvalitnějšího vzdělání, jež jim umožní vykonávat lékařské povolání kvalifikovaně s lidským přístupem k pacientům a v souladu s etickými hodnotami.

Co děláme

Účastníme se akcí a eventů, na kterých veřejnosti měříme tlak, celkový tělesný tuk, školíme první pomoc či metody samovyšetření. Přímo pro mediky pak tvoříme projekty určené k prohloubení znalostí medicíny či zdokonalení soft skills.Účastí na projektech studenti sbírají body, za které mohou vyjet na zahraniční stáž, získat plno zkušeností a seznámit se se zdravotnictvím v jiných zemích.

Název

IFMSA CZ Brno


Kde nás najdete

ifmsa.cz/kontakty-brno/


Jak nás kontaktovat

lp.muni@ifmsa.cz
604 548 861

Marie Tormová

Lokální prezidentka

telefon: 604 548 861
e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info