Mužský pěvecký sbor Láska opravdivá

Filozofická fakulta

O nás

Mužský pěvecký sbor Láska opravdivá je amatérským pěveckým ansámblem druhu dnes vzácného, ale ještě před sto lety toho nejčastějšího. Založili jej v roce 2009 hudební pedagog Jaroslav Černocký a muzikolog Jan Špaček, a to právě za cílem oživit kdysi bohatou a nyní skomírající českou tradici interpretace skladeb pro mužský sbor.

Těleso funguje při Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a jeho členy jsou vesměs studenti či absolventi brněnských vysokých škol. Repertoár se zaměřuje na pravoslavnou duchovní tvorbu z různých zemí i období, mj. na nápěvy z Podkarpatské Rusi, a na českou sborovou tvorbu 19. a 20. století, především Leoše Janáčka. Nebrání se ale ani moderním nebo soudobým českým autorům.

Láska opravdivá je název jednoho z raných Janáčkových mužských sborů na lidový text a v názvu pěveckého tělesa má symbolizovat repertoárový soulad duchovní hudby a lidové písně.

Co je naším posláním?

Provádíme unikátní repertoár, který už se takřka neprovozuje.

Co děláme

Zkoušíme každé úterý od 18:00 v budově N. Vystupujeme na samostatných koncertech i jako doprovod různých kulturních akcí. Specializujeme se na českou sborovou tvorbu a na pravoslavné zpěvy rozličných národních kultur.

Sbor lze navštěvovat také v rámci předmětu FF:HV_15b Collegium musicum - mužský sbor za 4 kredity každý semestr.

Název

Mužský pěvecký sbor Láska opravdivá


Kde nás najdete

laskaopravdiva.eu


Jak nás kontaktovat

spacek@phil.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info