Nadační fond studentů FF MU

Filozofická fakulta

O nás

Nadační fond studentů FF MU je největší dobrovolnický spolek na Filozofické fakultě, který má více než dvacetiletou historii.  Zaměřuje se na především na kulturně společenské vyžití Filozofické fakulty MU, pro jejíž studenty pořádá různé aktivity. 

Co je naším posláním?

NFS FF MU sdružuje studenty napříč obory a také propojuje všechny spolky na FF mezi sebou. Kromě toho každý semestr rozdává granty na podporu studentských aktivit na FF.

Co děláme

Spolek pořádá různé kulturní a společenské akce, mezi které patří Reprezentační ples FF MUNI, Lampionový průvod, multižánrové festivaly SemestrStart a SemestrEnd a menší akce jako Freeshop, Šifrovačku, turnaje v karetních hrách a deskovkách (např. BANG turnaj) a další.  

Pravidelně pořádáme

  • Lampionový průvod

    Nadační fond studentů FF MU Vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod ulicemi Brna. Pojďme si připomenout události, které by neměly být zapomenuty a rozsviťme společně opět Brno. Vzpomeňme si společně na události, které se staly 17. listopadu roku 1939 a 1989.
    Průvod bude začínat v 17:30 na náměstí Svobody. Dále se půjde směrem na první zastávku na Moravské náměstí, odkud navazuje historická trasa přes Komenského náměstí k Filozofické fakultě. Následně se zastavíme na Stavební fakultě VUT a Právnické fakultě, kde se tradičně zapalují svíčky na uctění památky perzekuovaných režimem. Další zastávkou jsou Kaunicovy koleje, kde se zapalují svíčky a pokládá věnec na památku zesnulých. Závěrečnou zastávkou je Kraví hora, kde si společně zazpíváme českou, slovenskou a studentskou hymnu, a tím ukončíme Lampionový průvod.
    Na každé zastávce si zavzpomínáme se zástupci spolku Masarykovi historici na události roku 1939 a 1989 a zapálíme svíčky na památku známým i neznámým obětem nacismu a komunismu.

Název

Nadační fond studentů FF MU


Kde nás najdete

www.nfsffmu.cz


Jak nás kontaktovat

nfs@phil.muni.cz

Bc. Katarína Urbánková

předsedkyně

e‑mail:

Lucie Černá

místopředsedkyně

e‑mail:

Bc. Kristýna Šustová

revizor

e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info