Studenti archeologie Masarykovy univerzity (SAMUNI)

Filozofická fakulta

Ústav archeologie a muzeologie

O nás

Jsme klub studentů archeologie, který působí na Ústavu archeologie a muzeologie FF MU. Spolek šíří osvětu o archeologické činnosti (odbornou a především laickou) a seznamuje veřejnost s náplní práce archeologa.

Co je naším posláním?

Hlavním cílem klubu je popularizace archeologie jako vědy v široké veřejnosti prostřednictvím vzdělávacích přednášek.

Co děláme

Pořádáme přednášky na základních a středních školách, kde studenty seznamujeme s hmotnou kulturou minulých společností a prostřednictvím našich zkušeností je provádíme prací v terénu a informujeme je, že archeologie není o kopání dinosaurů. Dále se pravidelně účastníme a organizujeme akce jako např. MjUNI nebo Mezinárodní den archeologie na Špilberku.

Název

Studenti archeologie Masarykovy univerzity (SAMUNI)

Jak nás kontaktovat

spolek.studentu.uam@gmail.com