Studium k rozšíření, doplnění učitelské kvalifikace

V rámci studia k rozšíření či doplnění učitelské kvalifikace v programu Celoživotní vzdělávání jsou uchazečům nabízeny 3 typy tohoto studia:

1. Studium k rozšíření učitelské způsobilosti odborného studia

Vypisované programy:
Rozšiřující studium učitelství Biologie pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Fyziky pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Chemie pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Matematiky pro střední školy

2. Studium k rozšíření učitelské způsobilosti o další aprobační předmět

Vypisované obory:
Učitelství Fyziky pro střední školy – rozšiřující studium o další aprobační obor

3. Studium učitelství jako souběžné studium

Vypisované programy:

Rozšiřující studium učitelství Biologie pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Fyziky pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Chemie pro střední školy
Rozšiřující studium učitelství Matematiky pro střední školy
Rozšiřující studium Učitelství geografie a kartografie pro střední školy

1. Studium k rozšíření učitelské způsobilosti odborného studia

Studium je určeno pro absolventy odborného magisterského studia neučitelského směru, kteří chtějí získat učitelskou způsobilost ve svém oboru.

2. Studium k rozšíření učitelské způsobilosti o další aprobační předmět

Studium je určeno pro absolventy magisterského studia učitelství, kteří si chtějí rozšířit učitelskou způsobilost o další vyučovací předmět.

3. Studium učitelství jako souběžné studium

Studium je určeno studentům odborného magisterského studia neučitelského směru na Přírodovědecké fakultě MU, kteří chtějí získat učitelskou způsobilost ve svém oboru.
Studium probíhá souběžně s řádným odborným navazujícím studiem neučitelského směru na Přírodovědecké fakultě MU.

Termíny kurzu

Přijímací řízení pro podzimní semestr 2023 je uzavřeno, termíny pro přijímací řízení pro jarní semestr 2023 budou upřesněny.

Vše o studiu

Co se naučíte

Programy celoživotního vzdělávání jsou určeny pro ty, kteří chtějí pokračovat ve svém vzdělávání, anebo hledají nové uplatnění na trhu práce. Celoživotní vzdělávání se řadí do kategorie "dalšího vzdělávání" a obsahuje takové druhy vzdělávání, které doplňují, prohlubují, obnovují nebo rozšiřují znalosti, vědomosti, dovednosti a kvalifikaci jeho účastníků, umožňují další odborný rozvoj.

Uplatnění znalostí

Absolvent daného oboru je primárně připravován pro profesi učitele na střední škole. V průběhu studia získá vědomosti z dalších disciplín daného zaměření, prohloubí znalosti získané v odborném studiu. V rámci oborové didaktiky získá teoretické základy a praktické didaktické dovednosti, které mu umožní získané vědomosti redukovat a srozumitelně prezentovat středoškolským studentům.
Povinnou součástí studia je pedagogická praxe na střední škole. Hluboké odborné znalosti a samostatná odborná činnost absolventovi umožní kromě běžné pedagogické práce smysluplně pracovat s nadanými studenty se zájmem o daný obor v rámci specializovaných volitelných předmětů na střední škole.

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přijímací zkouška se nekoná. Uchazeči budou přijati na základě podané přihlášky a doložení dokumentů o absolvovaném vzdělání. Poplatek za studium činí 5000 Kč za jeden semestr. Jedná se o prezenční formu studia, standardní doba studia činí 2 roky. V případě souběžného studia lze studentům Přírodovědecké fakulty poplatek na základě žádosti v úřadovně IS prominout.

Požadované doklady

Diplom.

Podmínky pro přijetí

Uchazeč si podá e-přihlášku ke studiu.

Do rubriky "Dokumenty" v e-přihlášce uchazeč doloží autorizovanou konverzi diplomu.

Po souhlasném vyjádření pedagogických zástupců jednotlivých programů k přijetí uchazeče do studia a doložení dokumentů o absolvovaném vzdělání bude uchazeči vystaveno rozhodnutí o přijetí do studia a bude zapsán do studia.

Průběh studia

Podmínky pro ukončení

Studium je ukončeno státní závěrečnou zkouškou.

Informace o kurzu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Garant
Hodinová dotace 700