Studium jednotlivých předmětů na FI

Vyberte si z široké nabídky konkrétních předmětů vyučovaných na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v rámci akreditovaných studijních programů přesně to, co vás zajímá.

Kurz je určen pro širokou veřejnost. Podmínkou pro přijetí je ukončené středoškolské vzdělání s maturitou.

Termíny kurzu

Podávání přihlášek 1. 1. 2024 – 15. 2. 2024

Objednání předmětů v Obchodním centru 1. 2. 2024 – 28. 2. 2024

Vše o studiu

Co se naučíte

Studium jednotlivých předmětů na FI je placené celoživotní vzdělávání realizované jako zájmové studium v předmětech akreditovaných studijních programů. Účastníci této formy celoživotního vzdělávání si mohou vybírat předměty z nabídky akreditovaných studijních programů Fakulty informatiky MU, zejména z kapacitně neomezených přednášek.

Studium probíhá podle rozvrhů vybraných předmětů a není časově omezeno.

• Uchazeči si mohou zvolit jednotlivé předměty z fakultní nabídky (pokud splňují případné podmínky daného předmětu, např. kapacitní limit); tyto předměty absolvují se studenty běžného studia.
  • Studijní katalog FI nebo Elektronický studijní katalog v Informačním systému MU poskytují aktuální informace o vyučovaných předmětech.
  • Zvolené předměty si uchazeči registrují v Informačním systému a poté objednají a zakoupí prostřednictvím Obchodního centra MU.
  • Bližší informace o registraci předmětů, jejich objednání a zakoupení najdete na stránce Jak předměty registrovat a zakoupit.

Jako inspiraci jsme ze široké škály předmětů Fakulty informatiky pro Vás vybrali doporučené předměty pro studenty CŽV.

Uplatnění znalostí

Celoživotní vzdělávání je placenou formou vzdělávání, o jeho absolvování se účastníkům vydává vysvědčení/osvědčení.

V rámci CŽV není možné získat akademický titul. Při přechodu do běžné formy studia (po úspěšném složení přijímací zkoušky) mohou být úspěšným absolventům CŽV uznány kredity, které získali v programu CŽV, až do výše 60 % kreditů potřebných k řádnému končení studia a získání titulu.

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přijímací řízení se do Celoživotního vzdělávání na Fakultě informatiky MU, vzdělávání v jednotlivých předmětech, se koná dvakrát ročně pro podzimní a jarní semestr. Přijímací zkouška se do tohoto programu nekoná, za přihlášku se neplatí.

Harmonogram akademického roku pro CŽV.

Podat přihlášku

Objednání předmětů

Požadované doklady

Kopie maturitního vysvědčení.

Podmínky pro přijetí

1. Ukončené středoškolské vzdělání (doložit kopii dokladu o dosaženém vzdělání, výjimka talentovaným středoškolským studentům proděkanem pro CŽV je možná)
  2. Podání elektronické přihlášky
  3. Úhrada poplatku za vzdělávání v Obchodním centru

Průběh studia

Podmínky pro ukončení

Podmínky ukončení závisí na zvolených předmětech.

Informace o kurzu

Zajišťuje Fakulta informatiky
Hodinová dotace 60
Délka vzdělávání v týdnech 19