Základní principy stabilizace páteře - Praktický kurz na kadaverech

Praktický jednodenní kurz v Brně na Anatomickém ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity rozšiřuje znalosti a zlepšuje dovednosti prostřednictvím školení a diskusí s předními spondylochirurgy zabývajícími se operačními stabilizacemi páteře. Cílem je individuální kurz teorie a praxe - hands on na kadaverech.

Cílovou skupinou jsou lékaři ve specializačním vzdělávání v oborech: Traumatologie a ortopedie pohybového ústrojí, Neurochirugie, Spondylochirurgie.

Vzdělávací akce je pořádána dle stavovského předpisu ČLK č. 16 a je ohodnocena 6 kredity.

Termíny kurzu

Nejbližší termín konání kurzu zatím není stanoven.

Vše o studiu

Co se naučíte

Program kadaverózního workshopu

1. Úvod, pre-test
  2. Anatomie páteře a základní patofyziologie degenerativního a traumatického postižení páteře
  3. Zadní operační přístupy k hrudní páteři
  4. Principy transpedikulární fixace a stabilizace
  5. Anatomické podklady free-hand techniky zavádění transpedikulární fixace v hrudní páteři.
  6. Praktický workshop na kadaverech Polední přestávka
  7. Zadní operační přístupy k bederní páteři – otevřené a méně invazivní
  8. Anatomické podklady free-hand techniky zavádění transpedikulární fixace v bederní páteři
  9. Operační přístupy k zavedení intersomatické fúze ze zadního přístupu - PLIF, TLIF