Soubor jednodenních kurzů - Minimum z hygieny práce a pracovního lékařství pro nezdravotníky

Kurz základních informací z oblasti pracovnělékařské péče se zaměřením na posuzování zdravotní způsobilosti k práci

Kurz je určen pro profesní skupiny zabývající se problematikou BOZP, např.manažery, personalisty, pracovníky BOZP a další profesní skupiny, které se s touto problematikou setkávají

Termíny kurzu

Období výuky 5. 6. 2024 9:00 – 17:00

V rámci podání přihlášky si volíte konkrétní termín konání, o který máte zájem.

Počet účastníků
až 10

Zdarma

Díky podpoře z projektu Národního Plánu Obnovy MUNI 3.2.1

Ústav veřejného zdraví, Lékařská fakulta MU, Kamenice 5, 625 00 Brno

Termín přihlášení
do 29. 5. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Pracovnělékařské služby, legisl.ukotvení, historie, náplň. Zdravotní rizika pracovniště, jejich hodnocení. Povinnosti zaměstnavatele, zaměstnance, poskytovatele PLS. Posuzování zdravotní způsobilosti k práci. Pracovnělékařské prohlídky, poradenství a dohled. Posuzování nemocí z povolání, pracovní úrazy a jejich odškodňování včetně problematiky COVID 19. Kurz založený na kazuistikách z praxe, častých chybách v praxi, řešení modelových situací, workshop s dotazy účastníků.

Uplatnění znalostí

Získání náhledu do problematiky pracovnělékařských služeb, náplně pracovnělékařské péče, provádění prohlídek, další agendy, seznámení s povinnostmi zaměstnanců, zaměstnavatelů, poskytovatelů.

Jak se přihlásit

Podmínky pro přijetí

Běžná znalost agendy náboru zaměstnanců, prevence rizik, BOZP a pracovněprávních předpisů. Bez oborového zaměření.

V rámci podání přihlášky si volíte konkrétní termín konání, o který máte zájem.

Volné termíny:

Průběh studia, lektoři

Podmínky pro ukončení

Absolvování kurzu v plném časovém rozsahu.

Lektoři

MUDr. Bohdana Rezková, Ph.D.

MUDr. Ivo Sedláček

Informace o kurzu

Zajišťuje Lékařská fakulta
Garant