Tkáňové kultury savčích buněk

Kurz je rozdělen na část teoretickou a praktickou. Praktickou část nelze absolvovat samostatně bez teoretické části.

Cílová skupina jsou pracovníci ve výzkumu (biotechnologické a farmaceutické firmy, ale i na univerzitních a akademických pracovištích) pro které je tématika nová. Tkáňové kultury jsou stále častěji součástí biotechnologických, farmaceutických, akademických a školských pracovišť. Noví zájemci o tuto problematiku nemají prakticky šanci se s ní seznámit. Podobné kurzy jsou jen vzácně součástí výukových programů určeným řádným studentům vysokých škol. Praxe v běžících provozech je zase omezena na omezený počet znalostí a úkonů, rozvoj je závislý na samostudiu. Kurz je tak vhodný pro pracovníky, kteří plánují nastoupit do provozu, kde se tkáňové kultury provozují nebo plánují je zavést a provozovat, případně pro pracovníky, kteří si chtějí doplnit vzdělání v dané problematice za účelem zdokonalení svých dovedností nebo rozšířený provozu o nové postupy. Kurz je tak vhodný jak pro vedoucího laboratoře, tak řadové pracovníky. V průběhu kurzu se pracovních seznámí a naučí se ovládat specifická zařízení nezbytná pro provozování tkáňových kultur. Pracovník si prakticky osvojí základní techniky práce v laboratoři tkáňových kultur, která je náročná na přesnost a zachování vysoce sterilního prostředí.

Termíny kurzu

Období výuky 2. – 6. 9. 2024

Po-Pá 8:00-12:00

Počet účastníků
3 až 100

Při počtu účastníků nižším než 3 se kurz nebude konat

3 000 Kč

Teoretická část kurzu Tkáňové kultury savčích buněk

Kampus MUNI, Brno-Bohunice, Kamenice 5: pavilon B11, místnost 306

Termín přihlášení
od 1. do 31. 7. 2024 (včetně)

Období výuky 2. – 6. 9. 2024

Po, Út, St, Pá 13:00-16:00

Počet účastníků
3 až 5

Při počtu účastníků nižším než 3 se kurz nebude konat

10 000 Kč

Praktická část kurzu Tkáňové kultury savčích buněk

Kampus MUNI, Brno-Bohunice, Kamenice 5: pavilon D36, místnost 213

Termín přihlášení
od 1. do 31. 7. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

Kurz je zaměřen na získání teoretického přehledu o tkáňových kulturách (teoretická část) a následně na získání praktických dovedností pro práci s tkáňovými kulturami. Na konci tohoto kurzu bude absolvent schopen porozumět a vysvětlit základní techniky tkáňových kultur; aplikovat techniku tkáňových kultur ve vlastním výzkumu, v testech biokompatibility a toxicity. Dále bude schopen zavést a rutinně provozovat tkáňové kultury na vlastním pracovišti. Bude schopen charakterizovat parametry buněčné proliferace, diferenciace a apoptózy, a odvodit z nich odpovídající závěry.

Kurz nezahrnuje občerstvení, v blízkosti se nachází nákupní centrum Campus Square, restaurace a přímo v kampusu MUNI několik bufetů.

Jak se přihlásit

Podmínky pro přijetí

Průběh studia, lektoři

Lektoři

Mgr. Jiří Pacherník, Ph.D.

Informace o kurzu

Zajišťuje Přírodovědecká fakulta
Garant
Hodinová dotace 32