Informace o projektu

Informace o projektu
Post-socialistická transformace základních škol – procesy, příběhy, dilemata

Logo poskytovatele
Kód projektu
GA20-11275S
Období řešení
1/2020 - 6/2023
Investor / Programový rámec / typ projektu
Grantová agentura ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Filozofická fakulta

Cílem projektu je prozkoumat a komplexně popsat každodenní život základní školy a jeho proměny v období post-socialistické transformace. Historicko-pedagogický výzkum je založen primárně na metodě orální historie, jejímž prostřednictvím budou získána data o proměnách každodenního života školy, ale také o životě a práci klíčových aktérů transformace – učitelů. Metoda orální historie je doplněna studiem dostupných dobových dokumentů. Řešení projektu je ukotveno v historiografickém přístupu dějin každodennosti, který čerpá řadu inspirací ze sociální antropologie. Hlavním výstupem projektu bude odborná monografie.

Cíle udržitelného rozvoje

Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.

Cíl udržitelného rozvoje č.  4 – Kvalitní vzdělání Cíl udržitelného rozvoje č.  5 – Rovnost mužů a žen Cíl udržitelného rozvoje č.  8 – Důstojná práce a ekonomický růst Cíl udržitelného rozvoje č.  16 – Mír, spravedlnost a silné instituce

Publikace

Počet publikací: 12


Předchozí 1 2 Další

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info