MUNI připravila a schválila zprávu o vnitřním hodnocení kvality

Zprávu o vnitřním hodnocení kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností, jejíž přípravu řídila Rada pro vnitřní hodnocení Masarykovy univerzity, schválil v závěru roku 2023 Akademický senát Masarykovy univerzity.

leden 2024

Bez popisku

Aktuální zpráva shrnuje vývoj v uvedených oblastech za posledních pět let (2018–2022), avšak neobsahuje však pouhý výčet a popis realizovaných aktivit, ale primárně cílí na evaluaci fungování vnitřního systému zajišťování kvality jako celku.

„Zpráva slouží k tomu, abychom zhodnotili, co vše se na univerzitě dělá pro zlepšení kvality vzdělávání, výzkumu i celkového prostředí univerzity,” vyjádřil se Michal Bulant, prorektor pro vzdělávání a kvalitu. Dokument zároveň projednala také Správní rada Masarykovy univerzity. Univerzita tak má za sebou významný milník – jedná se o vlastní hodnocení, které musí ze zákona zpracovávat každých pět let a které je klíčovým předpokladem pro udržení institucionální akreditace. „Díky tomuto uznání si můžeme sami schvalovat studijní programy,” doplnil Michal Bulant.

Prostřednictvím této aktivity se podařilo rovněž poukázat na témata, která budou pro kvalitu klíčová v příštím období: mezi jinými půjde zejména o oblast doktorského studia, která již nyní prochází významnými reformami, rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků, nebo – a to v neposlední řadě – práce s umělou inteligencí. Zprávu lze nalézt na webu univerzity zde.

Rada pro vnitřní hodnocení i odbor pro kvalitu vyslovily poděkování nejen těm, kteří se na vzniku souhrnné zprávy podíleli, ale především všem, kteří přispívají k neustálému zlepšování naší univerzity.

Přehled všech článků