Váš (sou)hlas se počítá!

Abychom spolu mohli zůstat ve spojení, potřebujeme od vás souhlas k použití vašich osobních údajů, které evidujeme v Informačním systému Masarykovy univerzity.

1. 3. 2018

Proč vás prosíme o udělení souhlasu?

O souhlas žádáme kvůli nové legislativě Evropské unie o ochraně osobních údajů, kterou s mění podmínky uchovávání a zpracování osobních údajů. Po ukončení vašeho studia můžeme uchovávat a používat jen ty vaše osobní údaje, jejichž další zpracování nám ukládají zákonné povinnosti, nebo ty, ke kterým jsme od vás obdrželi souhlas s jejich dalším uchováváním a používáním.

Jaké osobní údaje o vás musíme nadále evidovat?

Zákon o vysokých školách ukládá Masarykově univerzitě povinnost vést tzv. matriku studentů s informacemi o studiu, které na škole proběhlo, a povinnost zveřejňovat závěrečné práce. Vaše studium tak zůstane v IS zaevidováno doživotně, a proto nemůžeme vyhovět případné žádosti o úplný výmaz osoby.

Co zahrnuje udělení souhlasu?

Pouze s udělením souhlasu můžete nadále využívat služby Informačního systému a přijímat aktuální zprávy z Masarykovy univerzity e-mailem.

Přístup do Informačního systému a ke svým osobním údajům máte doživotní. Vaše UČO a primární heslo zůstává funkční. Souhlas či aktuální kontakt můžete v IS zanechat kdykoli. Neznáte-li své přihlašovací údaje, přístup si obnovíte registrací do sítě absolventů Masarykovy univerzity.

Co se stane, pokud souhlas neudělíte?

Pokud souhlas platný po dobu 10 let od udělení neposkytnete, budeme muset celou řadu vašich údajů po uplynutí 6 měsíců od ukončení posledního vztahu k univerzitě a současně po datu 25. května 2018 smazat. V Informačním systému se stanete neviditelným/neviditelnou tam, kde nejsme povinni informace o vás zveřejňovat.

Kdykoli se však můžete do IS přihlásit, nastavení změnit a zkontrolovat osobní údaje, které o vás evidujeme.

chci udělit souhlas chci vidět své osobní údaje

Co je GDPR?

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR) je nová legislativa EU, která výrazně zvyšuje ochranu osobních dat občanů.

GDPR je v celé EU jednotně účinné od 25. května 2018.

GDPR na Masarykově univerzitě

Informace o zpracování a ochraně osobních údajů na MU

Pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Iva Zlatušková