Potřebujete s něčím pomoci?

Pokud jste odpovědi na své otázky na tomto webu nenašli a nevidíte je ani v nejčastěji kladených dotazech níže, ozvěte se nám.

 

Kontakt pro absolventy:

Telefon: 549 49 8950
E-mail: absolventi@muni.cz

Rychlý kontakt


Studijní záležitosti

Mohu si požádat o vystavení nového diplomu?

V případě ztráty originálu vysokoškolského diplomu vám rádi vystavíme druhopis diplomu. Pokud je vaše studium mladší deseti let, obracejte se prosím na studijní oddělení vaší fakulty, pokud bylo ukončeno před deseti lety a dříve, váš požadavek zpracuje Archiv Masarykovy univerzity

Mohu si požádat o ověření diplomu pro zaměstnavatele?

Pravost diplomu si může zaměstnavatel či personalista bezpečně ověřit online prostřednictvím služby PravyDiplom.cz pomocí čísla diplomu. Službu PravyDiplom.cz vyvíjí a provozuje tým Informačního systému Masarykovy univerzity. 

Mohu získat výpis ze studijních plánů?

Výpis z vašich studijních plánů vám rádi poskytneme. Pokud je vaše studium mladší deseti let, obracejte se prosím na studijní oddělení vaší fakulty, pokud bylo ukončeno před deseti lety a dříve, váš požadavek zpracuje Archiv Masarykovy univerzity.

Mohu získat potvrzení o studiu?

Potvrzení o studiu vám rádi poskytneme. Pokud je vaše studium mladší deseti let, obracejte se prosím na studijní oddělení vaší fakulty, pokud bylo ukončeno před deseti lety a dříve, váš požadavek zpracuje Archiv Masarykovy univerzity.


Karta absolventa

Musím si platnost karty prodlužovat?

Platnost karty je neomezená - pro čerpání univerzitních výhod není třeba platnost karty prodlužovat.

Expiraci podléhá pouze platnost benefitního programu Alive (platnost najdete na zadní straně karty), který je pro první dva roky součástí karty. Po uplynutí této doby je v případě zájmu o jeho prodloužení nutné zakoupit si tzv. revalidační známku na této adrese

Pokud si revalidační známku nezakoupíte, na platnost Karty absolventa a univerzitních výhod to nebude mít žádný vliv. 

Mohu požádat o opětovné vystavení karty?

V případě, že jste svou kartu ztratili nebo se vám po vystavení karty změnily vaše osobní údaje, můžete požádat o vystavení nové karty. Kartu si však nelze zakoupit standardní cestou skrze Obchodní centrum. Napište nám prosíme svůj požadavek na adresu absolventi@muni.cz a my vám zašleme speciální odkaz k vytvoření objednávky nové karty. Vyhotovení nové karty je zpoplatněno částkou 100 Kč. 

Mohu díky kartě využívat vzdálený přístup k EIZ?

Díky kartě máte jedinečnou možnost využívat univerzitní elektronické informační zdroje (EIZ). Zatímco student se k EIZ dostane i prostřednictvím vzdáleného přístupu z osobního počítače, absolvent má přístup k EIZ pouze ze stolních počítačů univerzitních knihoven. Vzdálený přístup není vzhledem k licenčním podmínkám možný. 

Mohu dál využívat kartu se starým vizuálem?

V souladu se změnou jednotného vizuálního stylu Masarykovy univerzity se v polovině roku 2018 změnil i vizuál Karty absolventa. Starší vizuál karty s původním logem univerzity je nadále platný. 

Často kladené dotazy

Zůstaňte s univerzitou v kontaktu


Zůstaňte s univerzitou v kontaktu

Nenechte si ujít informace o příležitostech a akcích pro absolventy.