Čertí brko - čtvrtky bez bariér

na prosinec je v cyklu Čtvrtky bez bariér připravena pohádka

19. 12. 2019

SAPMU vás opět srdečně zve na projekci cyklu Čtvrtky bez bariér s audiostopou pro nevidomé a popisnými titulky pro neslyšící, který byl mimo jiné podpořen z Grantů TGM.

Tentokrát je na programu pohádka Marka Najbrta - Čertí brko: čtvrtek 19. prosince 2019 od 17.30 v brněnském kině Lucerna.

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat. Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce. Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se spustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

Vstupenky opět v prodeji cca týden před začátkem akce na webových stránkách kina Lucerna nebo přímo na pokladně.

Více článků

Přehled všech článků