Na podzim 2023 zveme do anatomického muzea i na výstavu do "trafiky"

12. 10. 2023

Bez popisku

V červnu jsme díky vašim příspěvkům i podílu Masarykovy univerzity mohli podpořit celkem čtyři angažované studentské projekty. Jeden z nich, DataLab Summer School už stihl uspořádat plánovaný workshop, a ekonomicko-správní fakulta  tak 22. a 23. září hostila převážně studující středních a vysokých škol, kteří chtěli proniknout do základů data science a strojového učení v oboru financí. Zde si můžete prohlédnout program akce i fotografie a případně se přihlásit na příští workshopy a hackathony. 

Fotografie v článku připomíná loni podpořený projekt Be the Change studentské organizace AIESEC, která uspořádala několik workshopů na středních školách na téma udržitelnosti (sustainability) vedených zahraničními studenty programu ERASMUS v angličtině. Kromě samotného tématu, jehož důležitost si připomněla i Masarykova univerzita celým tematickým týdnem, jistě středoškoláci ocenili i zábavnou herní a kvízovou formu akce a také ochutnávkové pokrmy ze zemí zapojených zahraničních hostí. 

Také výstava, na kterou budeme brzy zvát speciální pozvánkou, se zabývá tématem současným, a to klimatickou krizí, ovšem představenou uměleckými prostředky site-specific zvukové instalace fiktivní firmy prodávající okysličený vzduch. Citrusjam - BOTANICARE budete moci navštívit dvakrát týdně mezi 26. říjnem a 8. prosincem v prostorách bývalé trafiky na Krásneho ulici v blízkosti Juliánovského náměstí. 

Nakonec tedy na akce samotného SAPMU: 2. listopadu by měla proběhnout exkurze do Anatomického muzea na bohunickém kampusu Masarykovy univerzity - pokud jste nestihli v rámci Noci vědců, máte letos poslední příležitost. V lednu pak plánujeme exkurzi tentokrát na jinou univerzitu, na VUT.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info