Se spolkem na Ústavní soud, do studia ČT i na sportovní den

První akcí roku 2024 byla prezentace spolku spojená s exkurzí do auly a knihovny právnické fakulty. V únoru jsme se vydali na prohlídku historického areálu fakulty informačních technologií VUT. Budovami bývalého kláštera, v nichž dnes najdeme špičkově vybavené pracovny a učebny, nás provedl správce areálu Ing. Mieczyslaw Szydlo. V březnu se chystáme na Ústavní soud a zopakujeme exkurzi do brněnského studia České televize, ale zveme vás také na sportovní den.

17. 2. 2024

Bez popisku

Na akci na právnické fakultě dorazilo téměř padesát lidí převážně z řad účastnic a účastníků celoživotního vzdělávání. Po prezentaci historie SAPMU a právnické fakulty coby jedné ze čtyř zakládajících jsme si prohlédli zajímavé prostory zasedacích místností, slavnostní aulu i knihovnu přebudovanou z bývalé šermířské síně.

V polovině února jsme v počtu dvaceti vyrazili na brněnské Vysoké učení technické, a to na jeho fakultu informačních technologií. Správce areálu Ing. Szydlo nás provedl částmi bývalého kláštera, renovovaného pivovaru i nově přistavěných budov, nahlédli jsme do kartuziánské cely i do největší posluchárny. Při pohledu z oken a procházkách dlouhými chodbami bylo těžké uvěřit, že se za dveřmi nenacházejí klášterní cely, ale knihovny, seminární i vědecké pracovny či moderní posluchárny.

5. března si projdeme Ústavní soud a s jeho současným soudcem doc. JUDr. Janem Svatoněm, CSc. si popovídáme o historii a činnosti této významné instituce naší právní soustavy. 28. března se můžete těšit na exkurzi do studia ČT. Zároveň vás rádi zveme na akce studentských spolků, které jsme společně s rektorátem univerzity podpořili grantem - 10. března si tak na Lékařské fakultě MU můžete spolu s dětmi zasportovat, ale také popovídat s mediky o dentální hygieně a zdravé výživě na půldenní akci Sport dětem.

Veškeré pozvánky na najdete v oddíle akce a fotografie nejlépe na našem facebookovém profilu.

Bez popisku

Přehled všech článků