Do 26. ledna se můžete v Rajhradě inspirovat Pálavou

V rajhradském Památníku písemnictví na Moravě (je partnerem SAPMU) ještě můžete shlédnout výstavu Pálavo nádherná..., která seznámuje návštěvníky s kulturní krajinou Pálavských vrchů, kde našlo inspiraci mnoho spisovatelů, výtvarníků i fotografů. Název výstavy je převzat z veršů básníka Petra Bezruče.

 

17. 1. 2020 Jolana Navrátilová

Výtvarné umění je zastoupeno díly malířky Danuše Vítkové-Klímové, která ve své tvorbě čerpá z okolí Pálavských vrchů a ráda se nechá inspirovat rozmanitostí místní krajiny. Na svých akvarelech, pastelech a malbách ztvárnila krajinu moravského Podpálaví v různých úhlech a časových úsecích.

Své velkoformátové fotografie zachycující různorodou faunu a flóru, vinice a vinařské prostředí představuje fotograf Vlastimil Vojáček, jenž se kromě astrofotografie věnuje i krajinářské fotografii.

Netradičně jsou také prezentovány záběry z ptačí perspektivy ‒ pomocí dronů se návštěvníkům naskytnou nezvyklé a nevšední letecké záběry a snímky Pálavy. Krajina jižní Moravy ukáže, jakou inspirací může být jak pro výtvarné, tak slovesné umění.

Více článků

Přehled všech článků