Jan Palach - třetí projekce z cyklu Vidět & slyšet - Čtvrtky bez bariér

Na programu tentokrát drama Roberta Sedláčka - Jan Palach (2018).

21. 11. 2019

fotografie hlavního hrdiny z filmu Jan Palach

SAPMU srdečně zve na třetí projekci z cyklu Vidět & slyšet - Čtvrtky bez bariér, projektu podpořeného Grantem TGM. Přijďte projekt podpořit a shlédnout projekci s titulky pro neslyšící a audiopopisem pro lidi se zrakovým znevýhodněním.

Film se bude promítat 21. listopadu 2019 v 17:30 v brněnském kině Lucerna.

Snímek pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? (Zdroj: čsfd)

Vstupenky v prodeji týden před promítáním na webových stránkách kina Lucerna nebo přímo na pokladně.