Informatika ve vzdělávání

Bakalářské studium v prezenční formě.

Program je možné studovat pouze jako vedlejší program v kombinaci s jiným programem.

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Vadí vám nekvalitní vzdělávání v informatice? Pojďte to napravit! Studijní program Informatika ve vzdělávání vás vybaví dostatkem odborných znalostí a nezbytným minimem psychologicko-pedagogických znalostí pro úspěšné působení ve vzdělávání. Obzvlášť pak v tak moderním a rychle se rozvíjejícím vědním oboru, jako je informatika

Ke studiu je však nutné si vybrat ještě druhý, tzv. přidružený studijní program, a to na Přírodovědecké fakultě. Obvyklými kombinacemi jsou zejména Matematika-Informatika, Fyzika-Informatika, ale i další.

Pokud se rozhodnete po absolvování tohoto programu pokračovat i v navazujícím magisterském programu, budete plně připraveni pro výkon středoškolské učitelské profese.

Je studium programu pro vás?

Odpovězte si na následující otázky:

• Umíte systematicky myslet?
  • Baví vás matematika a na středoškolské úrovni ji zvládáte s přehledem?
  • Rádi přicházíte věcem na kloub?
  • Rádi své znalosti předáváte dál a jste v tom úspěšní?
  • Baví vás vést kolektiv?
  • Láká vás vidina stát se učitelem?

Pokud na většinu otázek souhlasně přikyvujete, pak vás v tomto programu rádi přivítáme.

„Učme se od těch nejlepších z nás.“

„Díky přátelskému a osobnímu přístupu učitelů se mi poštěstilo dostat nabídku na vedení seminářů. Učit mě nesmírně baví. Proto mimo jiné vyučuju i školáky v informatickém kroužku lužáneckého centra. Ve svém studiu chci jít spíše do šířky než do hloubky. Proto si volím kurzy, které poskytují rozsáhlejší škálu vědomostí. Rád si rozšiřuji obzory a získávám větší přehled o informatice jako komplexním oboru.“

Jan Horáček Jan Horáček
student informatiky ve vzdělávání

Praxe

Součástí tohoto studijního programu je povinná pedagogická, souvislá a reflektovaná asistentská praxe v celkovém rozsahu cca 110 hodin.

Chcete vědět víc?

Jakožto absolvent bakalářského studijního programu budete moci bez problémů pokračovat v magisterském studiu, které vás připraví pro výkon profese středoškolského učitele. Můžete se také uplatnit ve školicích střediskách zaměřených na oblast IT.

Možnosti studia

Sdružené studium

V rámci sdruženého studia má uchazeč možnost věnovat hlavní část studia (120 kreditů) jednomu studijnímu programu, který si doplní dalším – tzv. vedlejším (60 kreditů). Student se zapisuje do studijního programu, ve kterém absolvuje hlavní studium, na vysokoškolském diplomu má potom programy uvedeny oba dva. Výjimkou jsou programy směřující k profesi učitele, kde jsou oba předměty studia rovnocenné a závěrečnou práci je možné psát v rámci libovolné aprobace.

Kombinace s programy z Přírodovědecké fakulty

Navazující studium

Zajišťuje Fakulta informatiky
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ne
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ano
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

Potřebujete zjistit něco o přijímacím řízení, TSP, termínech nebo máte jinou obecnou otázku?

Napište nám na prihlaska@muni.cz.

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Informatika ve vzdělávání? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

Jana Zemanová

Konzultant programu