Open Day online na Lékařské fakultě

Připoj se v sobotu 7. listopadu a objev svoji vysněnou fakultu!

Všeobecné lékařství a bakalářské programy

Na letošním Open Day tě přivítáme úvodní přednáškou o dění na Lékařské fakultě MU v Brně. Dozvíš se v ní základní informace o přihláškách, o příjímacím řízení, o oborech, které můžeš na naší fakultě studovat, a spoustu dalších užitečných věcí. 

K celému programu bude připojena interaktivní mapa kampusu, kde budeš moct nahlédnout do našich prostor, virtuálně se podívat na svou vysněnou fakultu a sám či sama posoudit, jak se ti u nás líbí. Je nám líto, že ti nemůžeme kvůli epidemické situaci dopřát osobní zážitek. Doufáme ale, že se situace do ledna příštího roku, kdy jsou chystány fakultní dny otevřených dveří, zlepší.  

Jako další překvapení pro tebe máme nachystáno pár zajímavých videí z různých laboratoří a samozřejmě ze SIMU – našeho nového simulačního centra. Budeš moct nahlédnout do zákulisí například tajemné fyziologické laboratoře, kde se měří a hodnotí fyziologické parametry různých hodnot! 

A v neposlední řadě jsme tu pro tebe my. Studenti napříč všemi ročníky, kteří vám budou odpovídat na všechny vaše záludné dotazy prostřednictvím chatroomů a online streamování. Těšíme se na tebe již 7. listopadu! 

 

Zarezervuj si termín na Všeobecné lékařství a bakalářské programy

      • Pokud tě zajímá, jak funguje lidské tělo, přihlas se k jednomu z termínů!
      • Dozvíš se také, jak si studentský život užít na maximum!
Načítám...
Načítám...
Načítám...

Zubní lékařství

Prvním bodem programu bude prezentace o naší fakultě a samotném programu Zubní lékařství. Následně společně projdeme informace o přijímacích zkouškách a náročnosti studia.

Po prezentaci bude následovat virtuální prohlídka „fantomárny“ v Simulačním centru, během které ti přiblížíme náplň prvních let studia. Také ti zde například ukážeme, jak se učíme ošetřovat pacienty.

Poté bude následovat mini vlog běžného dne studenta Zubního lékařství a v neposlední řadě se můžeš těšit na stream, kde se nás můžeš zeptat na cokoliv, co tě zajímá.

Zarezervuj si termín na Zubní lékařství

      • Připravili jsme po tebe ochutnávku moderních výukových metod, na které se můžeš těšit v nově vzniklém SIMU!
Načítám...
Načítám...
Načítám...

Dominika Rieglová, fakultní koordinátorka

„Jmenuji se Dominika Rieglová a jsem studentkou té nejlepší lékařské fakulty v ČR. Studuji obor všeobecné lékařství a letos začínám svůj poslední, tedy 6. ročník a má cesta medicínou pomalu, ale jistě míří do cílové rovinky. Mých dosavadních pět let na medicíně pro mě byly neskutečnou jízdou, plnou úspěchů i pádů, ale neměnila bych. Pokud uvažujete o studiu nejen medicíny, ale i jiných zdravotnických oborů, brněnská LF MU vám nabízí jedny z nejlepších podmínek studia vůbec. A navíc, věřte mi, škola zde není jen o učení. Je toho hodně, nebude to lehké, ale bude to stát za to. Je to o lidech, které potkáte (Morava je přeplněná úžasnými lidmi), o skvělých místech, kde můžete trávit čas a relaxovat, scházet se s přáteli a prostě… #zitbrno. Brno jako město si zamilujete okamžitě. Stejně jako já.“

Dominika Rieglová, fakultní koordinátorka
Lékařská fakulta, Všeobecné lékařství

Kamila Svobodová, fakultní koordinátorka

„Ahoj! Jmenuji se Kamila Svobodová a jsem studentka třetího ročníku oboru Zubní lékařství. Mimo jiné jsem také členka Sdružení studentů stomatologie ČR.
I přes náročnost studia mne zubní lékařství velmi baví. Naše fakulta nabízí moderní zázemí a od prvního ročníku mnoho praktických hodin. Neodmyslitelnou součástí studia jsou pak praxe – první letní zažijete již po prvním ročníku –, které mě vždy utvrdí v tom, že hodiny strávené nad knihami mají smysl. Zubní lékařství není rozhodně jen o učení, ale také o zábavě. Díky fakultním studentským spolkům, ale i různým festivalům, koncertům a barům se v Brně určitě nudit nebudete.“

Kamila Svobodová, fakultní koordinátorka
Lékařská fakulta, Zubní lékařství

Odkud pro vás vysíláme online?
Podívej se na mapu!

Načítám mapu…

Další fakulty