Open Day na Přírodovědecké fakultě MU

Přijď v sobotu 17. září a objev svoji vysněnou fakultu!

Program na tebe čeká v obou areálech naší fakulty – na Kotlářské (antropologie, geologie, geografie, fyzika či matematika) nebo v kampusu (chemie, biochemie, biologie).

Máš zájem o aktuální dění ve světě na poli vědy? Baví tě objevovat nové věci, hledat souvislosti tam, kde je většina lidí nevidí? Nejen tohle nabízí přírodovědecká fakulta svým studentům. Již v rámci studia se zapojíš do opravdových vědeckých výzkumů, budeš pracovat na špičkových pracovištích s nejmodernějšími technologiemi, a získáš tak ceněnou praxi užitečnou pro tvé budoucí povolání – ať už jde o práci v laboratoři, vytváření simulací dějů mikrosvěta v nejnovějších počítačových programech či práci v terénu. Přírodověda ti nabízí širokou škálu oborů a ještě širší výběr předmětů, které můžeš studovat a nejen v rámci učitelských programů kombinovat.

Co si pro tebe nachystaly ústavy z areálu na Kotlářské?

Zajímáš se o přírodní vědy? Láká tě studium matematiky, fyziky, geografie, geologie či antropologie? Nebo tě to dokonce táhne k učitelství některého z těchto oborů na střední škole? Pokud sis alespoň jednou odpověděl/a ano, přijď se za námi podívat 17. září na Open Day do areálu přírodovědecké fakulty na Kotlářské.

Dozvíš se o možnostech studia u nás a dostane se ti i informací o přijímačkách, a to včetně toho, jak se jim vyhnout. Seznámíš se s prostory areálu, ve kterém kromě menzy a knihovny najdeš třeba také botanickou zahradu a další zajímavá místa, kde lze trávit volný čas mezi přednáškami. A v neposlední řadě budeš mít jedinečnou možnost nahlédnout do specializovaných laboratoří a něco si v nich vyzkoušet! 

Kromě všech možných prohlídek tě u nás bude čekat přírodovědný jarmark, na kterém se ti představí jednotlivé ústavy formou svých sbírek a experimentů. Ale hlavní je, že tím vším tě provedou současní studenti, kterých se můžeš zeptat na cokoliv ohledně studia a studentského života, protože kdo jiný by o tom měl vědět víc. Těšit se můžeš i na dárek od nás na památku a my se budeme těšit na tebe!

Zarezervuj si termín „na Kotlářské“

     • Seznámení s areálem a informace o studiu a přijímacím řízení
     • Prohlídka ústavů a laboratoří s možností něco si v nich vyzkoušet
     • Přírodovědný jarmark a rozprava se studenty nejrůznějších oborů

 

Co si pro tebe nachystaly ústavy z kampusu?

Nejzasvěcenějšími do studia a vysokoškolského života jsou samozřejmě studenti. Nepromeškej šanci je osobně poznat a přijď na Open Day! Jsme studenti, ne vyučující, takže není hloupých otázek. Předáme ti své zkušenosti, rady a triky, jak na výšku. Získáš zde možnost setkat se s opravdovými vědci, potažmo svými budoucími pedagogy a kolegy. Poznáš prostory fakulty veřejnosti běžně nepřístupné a jednoduše řečeno uvidíš, do čeho jdeš! Budeš mít příležitost vyzkoušet si kratší verzi přednášky a poznat, jak probíhá výuka na VŠ. To je přeci zkušenost k nezaplacení 😊.

V rámci doprovodného programu se můžeš seznámit s výzkumným centrem CEITEC, které je také součástí kampusu v Bohunicích. Přiblíží ti možnosti zapojení se do SOČ, stáží v jejich laboratořích již během bakalářského studia nebo možnosti Ph.D.

Registrace je zdarma, nicméně časově a kapacitou omezená tak, abychom mohli zajistit exkluzivní program pro všechny zúčastněné.

CEITEC

Zajímá tě věda a vědecké prostředí? Brigády ve fast foodech nech pro ostatní a zkus svoje štěstí na stáži nebo se SOČkou ve spolupráci s laboratořemi na CEITECu. Koukni na web výzkumných skupin a pokud tě nějaká zaujme, neváhej se obrátit přímo na vedoucího skupiny, případně nám pošli e-mail na phd@ceitec.muni.cz. Budeme se těšit!

RECETOX

Jak působí chemické látky na lidské zdraví a životní prostředí? To zjišťujeme ve výzkumném centru RECETOX. Přijďte se podívat do našich laboratoří, kde se dělá špičková věda, která ovlivňuje nás všechny – zkoumáme environmentální a zdravotní rizika spojená s chemickým znečištěním všude kolem nás.

Národní centrum pro výzkum biomolekul (NCBR)

Baví tě zkoumat věci do nejmenších detailů, rozumíš si dobře s počítačem a chceš se naučit, jak se dnes dělá věda s pomocí nejmodernějších přístrojů? Ukážeme ti, co dokážeme zjistit o proteinech a dalších biomolekulách na našem ústavu NCBR!

Ústav chemie

Na Ústavu chemie tě čeká prohlídka našich laboratoří a ukázka zajímavých pokusů. Ukážeme ti experimenty s barvami, s ohněm, na našich přístrojích a ještě mnohem více.

Ústav biochemie

Seznámíme tě s naším výzkumem a provedeme po laboratořích, kde pracují jak studenti, tak výzkumní pracovníci. Budeš mít možnost vyzkoušet si jednu z nejrozšířenějších biochemických metod, chromatografii, pomocí které provedeš analýzu rostlinných pigmentů.

Ústav botaniky a zoologie

Pozveme tě na exkurzi do laboratoří molekulární biologie, kde probíhá např. sekvenování DNA (stanovení primární struktury DNA), amplifikace DNA pomocí polymerázové řetězové reakce (PCR) nebo rostlinná cytometrie.

Ústav experimentální biologie

Exkurze zavede uchazeče na vybraná pracoviště ÚEB, kde se seznámí s výzkumem, který v tamějších laboratořích probíhá, a to od genů přes mezibuněčnou komunikaci až po chování celých organismů. Seznámíš se také s několika modelovými druhy, které k výzkumu vědci používají.

Zarezervuj si termín "v kampusu"

   • Přednáška o studiu
   • Populárně-naučná přednáška
   • Prohlídka vybraného ústavu
   • Odpovědi na všechny tvoje otázky

Berenika Chromá, fakultní koordinátorka

„Matematika a sklony k učitelství mě provázejí již od školky, po celé gymnázium a nyní mě čeká závěrečný ročník bakalářského učitelského studia. Moje kroky tak jasně vedly na přírodovědu. Naše fakulta nabízí nejen širokou škálu studijních programů s různými zaměřeními (některé jsou dokonce propojené s dalšími fakultami), ale také možnost zahraničních výjezdů. Příjemným bonusem pro pocit klidu ve škole je náš krásný areál na Kotlářské plný zeleně.“

Berenika Chromá, fakultní koordinátorka
Přírodovědecká fakulta, Matematika se zaměřením na vzdělávání

Lenka Jurasová, fakultní koordinátorka

„Chemie, biologie, fyzika, matematika… K těmto předmětům jsem měla na gymnáziu blízko. Přírodovědecká fakulta pro mě byla tedy při výběru studia jasnou volbou. A kam na přírodovědu? Rozhodně na Masárnu! Nejenže patří mezi nejlepší univerzity v ČR, ale navíc je ve skvělém studentském městě, kde ti nic nebude chybět. MUNI mi poskytla volnost ve výběru předmětů, v zaměření mé bakalářské i diplomové práce a v neposlední řadě i možnost absolvování zahraniční stáže. Neměnila bych.“

Lenka Jurasová, fakultní koordinátorka
Přírodovědecká fakulta, Analytická biochemie

Kde nás najdeš?
Podívej se na mapu!

Načítám mapu…

Další fakulty

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info