8. 4. 2024

JobNEST – Konference státní správy a neziskového sektoru

Jaká je skutečná realita práce v neziskových organizacích a státní správě? Kde najít zaměstnání s přesahem a dělat něco, co má smysl? Na tyto i další otázky odpoví již pátý ročník konference JobNEST, která se koná ve středu 10. dubna v Otevřené zahradě v centru Brna.

Akci organizuje Kariérní centrum Masarykovy univerzity pro studenty i širokou veřejnost s cílem informovat návštěvníky o možnostech pracovních úvazků, stáží, praxí i dobrovolnictví. Celodenní program se nese v duchu moderovaných panelových diskuzí se zástupci 26 organizací. Jednou z hlavních výhod konference je blízkost s vystupujícími i uvolněná atmosféra – návštěvníci si mohou u kávy vyzkoušet networking a poznat třeba svého budoucího zaměstnavatele, zjistit tipy na pracovní pohovory u personalistů nebo si domluvit dobrovolnickou stáž.

Témata letošního ročníku rezonují s trendy v HR: „Work-life balance, globalizace a mezinárodní pracovní příležitosti nebo udržitelná a zelená kariéra. I na základě našich zkušeností z kariérních konzultací se studenty a absolventy víme, že tato témata uchazeči o zaměstnání hodně řeší. Každý si může vybrat přednášky nebo workshopy dle svého zaměření,“ zve ředitelka Kariérního centra Monika Mikulová.

Po celou dobu akce je možné využít přímo na místě bezplatnou možnost konzultace životopisu nebo LinkedIN profilu s poradci Kariérního centra. Návštěvníci se mohou dopředu registrovat na interaktivní workshopy, které budou v češtině, angličtině i ukrajinštině. Stejně jako loni je JobNEST spojen s dobrovolným sběrem oblečení pro spolek Vesna. „Masarykova univerzita letos slaví 105 let, tak jsme si dali za cíl vybrat alespoň 105 kilogramů šatstva pro dobré účely,“ doplňuje Monika Mikulová.

Bližší informace i možnost registrace na jednotlivé workshopy najdou účastníci na stránkách Kariérního centra.