11. 6. 2021

Masarykova univerzita začíná vydávat elektronické diplomy

Masarykova univerzita zahajuje vydávání diplomů v elektronické podobě, která bude pro absolventy vedle listinného originálu další možností prokázání vysokoškolské kvalifikace. V obou případech jde o obsahově stejný dokument.

V praxi to bude znamenat, že poté, co student ukončí veškeré závěrečné zkoušky, obdrží e-mailovou zprávu o možnosti vyzvednutí elektronického diplomu v Informačním systému Masarykovy univerzity. Zde si jej může ihned vyzvednout a dále vyzvedávat opětovně i v budoucnosti, a to vždy s platnou kvalifikovanou pečetí.

Vydáváním elektronických diplomů potvrzuje MU vedoucí postavení v elektronizaci v rámci českých a evropských univerzit. „Masarykova univerzita se ve své elektronizaci posouvá stále dopředu. Současná epidemická situace jasně ukázala, jak důležitý je nástroj elektronických služeb. Našim absolventům proto chceme zvýšit komfort v zajištění elektronických diplomů, které si budou moci kdykoliv stahovat,“ uvedl rektor MU Martin Bareš.

Elektronický dokument je diplomem, kterým lze prokazovat kvalifikaci v ČR nebo v zahraničí. Masarykova univerzita tím zároveň svým absolventům dává také příležitost udržovat díky aktivní elektronické identitě kontakt s univerzitou a tím se dozvídat o dalších novinkách na MU.

Kontakty

Text této tiskové zprávy, k němuž vykonává majetková autorská práva Masarykova univerzita, je dostupný pod licenčními podmínkami Creative Commons Uvádějte autora 3.0 Česko. Užití textu na základě zákona tím není nijak omezeno, zúženo či limitováno.

Další tiskové zprávy

Přehled všech tiskových zpráv

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info