10. 12. 2020

Setkání vedení Masarykovy univerzity s hejtmanem kraje

Jednalo se o vůbec první setkání od podzimních krajských voleb. Hejtman Jan Grolich je absolventem Masarykovy univerzity (Právnické fakulty).

Rektor MU Martin Bareš představil plány a rozvoj Masarykovy univerzity zejména ve vztahu k lokalitě univerzitního kampusu. „Tato lokalita je pro rozvoj Masarykovy univerzity naprosto stěžejní. Jihomoravský kraj je pro nás partnerem v rozvoji univerzity a regionu a této spolupráce si velmi ceníme,“ říká Martin Bareš.

Diskuse se zaměřila nejenom na rozvoj univerzitního kampusu, ale také na spolupráci v oblasti koncepce zdravotnictví, školství a rozvoje regionu.