
V botanické zahradě se představí živé kameny i smrdutky
Především na africké a mexické sukulenty se zaměří tradiční výstava ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Návštěvníci se mohou těšit na pět stovek kaktusů, tilandsií a dalších rostlin. Uvidí například lithopsy, často označované jako živé či kvetoucí kameny, nebo africké stapélie, jimž osobitá vůně květů vysloužila laické označení "smrdutky".
Akce v univerzitní botanické zahradě na Konečného náměstí se koná od 8. do 15. září. Kromě afrických rostlin se letos návštěvníkům představí také sukulentní flóra z Madagaskaru a Mexika. „Naším záměrem je představit sukulentní rostliny z nejrůznějších koutů světa v jejich tvarové rozmanitosti a působivé mnohotvárnosti," řekl za organizátory Adolf Tomandl.
Rostliny přivážejí přední pěstitelé z Moravy, Čech a Slovenska a někteří je vystavují pouze na této akci. Kromě sbírkových rostlin pak vystavovatelé nabízejí návštěvníkům také přebytky k prodeji a pěstitelské rady.
Výstava je přístupná denně od 9.00 do 17.30. Více informací k ní poskytne Adolf Tomandl, a to na e-mailu: atomandl@seznam.cz nebo telefonu 739 965 177.
V sobotu 9. září se v nedalekém parčíku v areálu Přírodovědecké fakulty MU koná také setkání sběratelů minerálů a fosilií. Zájemci si mohou prohlédnout, krystaly, horniny a zkameněliny v přírodním stavu. Připravené je také rýžování zlata pro děti nebo prohlídky mineralogických sbírek fakulty. Akce začíná v 9.00 a končí v 15.00.
Stáhnout článek | .pdf 270 kB |
---|
Kontakty
-
Dr. Adolf Tomandl
telefon: 739 965 177