Rozvrh i zkoušky vyřešíte online

Na MUNI řešíme veškerou administrativu spojenou se studiem elektronicky. Nemáme totiž rádi zmačkané papíry, razítka a dlouhé fronty. V elektronickém Informačním systému, kterému říkáme IS, najdete všechno, co budete ke studiu potřebovat.

Žijeme v digitální době

Studium na vysoké škole může znamenat hodně papírování, čekání ve frontách a přešlapování u pracoven vyučujících. Nedovedete si to představit? My už taky ne. Na MUNI se s tím totiž nesetkáte. Chceme, aby se studenti maximálně soustředili na studium, proto skoro všechno nezbytné papírování řešíme elektronicky pomocí ISu.

„Informační systém je pro mě zdrojem veškerých podkladů, které potřebuju ke studiu, ať už jde o informace k jednotlivým předmětům, rozvrhu nebo dokumentům, které lze jednoduše vyřídit přes úřadovnu. Moc taky oceňuju možnost naplánovat si v ISu průchod studiem, a tedy kreditovou zátěž na každý semestr.“

Tereza Malá Tereza Malá
studentka Geologie

Bez UČO a ISu se neobejdete

U zápisu dostane každý student šestimístné Univerzitní Číslo Osoby, které mu zůstane až do konce života. A pravděpodobně ho bude schopen odříkat i po třetím pivu. Představte si ho jako svoje univerzitní rodné číslo. Přes UČO se přihlásíte do ISu na webové adrese is.muni.cz.

Co všechno v ISu vyřídíte?

  • Podáte si v něm přihlášku ke studiu a najdete tam výsledky přijímaček.
  • Zaregistrujete si v něm všechny studijní předměty a sestavíte si rozvrh.
  • V průběhu semestru si stáhnete studijní materiály, odevzdáte úkoly a budete v něm psát testy.
  • V ISu má každý student automaticky svou vlastní e-mailovou schránku, takže může napsat svým vyučujícím, spolužákům, studijní referentce nebo pozdravit pana děkana.
  • Na konci semestru se přes IS přihlásíte na zkoušky a vyučující do něj zapíšou známky.
  • V ISu se podává žádost o ubytovací stipendium a přes IS se uznávají předměty ze zahraničních pobytů.

Součástí ISu je diskuzní fórum a inzerce, do které přibývají desítky inzerátů denně. Nový podnájem, prodej pračky nebo partnerka na kurz salsy? Napište inzerát nebo na nějaký reagujte. Taky hledání brigády tu jde raz dva.

Do ISu můžete nakouknout už teď, podává se přes něj přihláška ke studiu!

Podat přihlášku v IS

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info