Teorie a dějiny práva

Doktorské studium v prezenční nebo kombinované formě.

Program je možné studovat pouze jednooborově.

Co se naučíte

Doktorský program "Teorie a dějiny práva" je zaměřený na akademické vzdělávání v oborech právní metodologie, právní dějiny, římské právo, teorie práva a filozofie práva. Student bude mít velký prostor pro vlastní specializaci.

Louis D. Brandeis
Jestliže chceme, aby právo mělo respekt, musíme nejprve udělat právo takové, aby si zasloužilo respekt.

Praxe

Doktorské studium "Teorie a dějiny práva" je zaměřeno na akademické vzdělávání. Nicméně, některé praktické dovednosti (např. práce s archivními prameny) se budou rozvíjet v "terénu".

Někteří absolventi budou pokračovat ve vědecké práci jako univerzitní učitelé a výzkumní pracovníci. Jiní využijí nabytých znalostí ve své právní praxi.

Zajišťuje Právnická fakulta
Typ studia doktorský
Forma prezenční ano
kombinovaná ano
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Oborová rada a oborové komise

Váháte? Máte otázku? Pošlete nám e-mail na

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Teorie a dějiny práva? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

doc. JUDr. Bc. Jaromír Tauchen, Ph.D., LL.M. Eur.Int.

Konzultant programu

e‑mail:

doc. JUDr. Martin Hapla, Ph.D.

Konzultant programu

e‑mail: