Průvodce přijímacím řízením

Rozhodli jste se studovat doktorský program na Masarykově univerzitě? Obraťte se na fakultu, kterou jste si vybrali – poradí vám, jak postupovat. Každá fakulta má totiž vlastní podmínky pro přijetí. Ještě předtím si ale přečtěte následující text. Ať víte, co vás čeká.

 • Ujasněte si, čím se chcete zabývat

  Ještě nevíte? Prohlédněte si nabídku studijních programů.

  Vyberte si obor

 • Zvolte výzkumné zaměření disertační práce

  Víte, kam chcete směrovat svůj výzkum? Skvělé! Výzkumné zaměření dizertační práce si můžete navrhnout i sami. A když nevíte, prohlédněte si seznamy vypsaných zaměření. Některé fakulty je zveřejňují:

   

  U ostatních se ptejte na oddělení pro doktorské studium.

 • Kontaktujte oddělení pro doktorské studium a školitele

  Máte vybraný program a představu o tématu práce? Na oddělení pro doktorské studium příslušné fakulty se můžete zeptat, kteří školitelé aktuálně přijímají studenty.

  Pak oslovte přímo školitele. Provede vás studiem a bude s vámi konzultovat dizertační práci. Poradí vám i s návrhem tématu.

  Kontaktujte oddělení pro doktorské studium

 • Přihlaste se ke studiu

  Zkontrolujte si termín, do kterého se můžete přihlásit. Najdete ho v informacích k přijímacímu řízení do doktorského studia na fakultních stránkách či na stránce vybraného programu. Podejte elektronickou přihlášku a zaplaťte poplatek 600 Kč (na Fakultě sociálních studií 650 Kč).

  Podejte přihlášku

 • Projděte přijímacím řízením

  Každá fakulta to má jinak. Je potřeba přesvědčit přijímací komisi, že máte skutečný zájem o téma. Fakulta vám dá minimálně měsíc předem vědět, co a kdy se bude dít. Obecné podmínky se ale dočtete i na příslušných webových stránkách fakulty.

 • Po přijetí se zapište ke studiu

  Rozhodnutí o přijetí se zpravidla dozvíte přímo od přijímací komise, případně v dopisu či
  e-přihlášce. Zároveň obdržíte termíny a podmínky zápisu ke studiu. Najdete je také na webech jednotlivých fakult. Teprve zápisem se stáváte studentem.

  Pokud byste nebyli přijati, můžete podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí.

„Ve čtvrťáku jsem se zapojil do několika projektů. Zjistil jsem, že výzkumná činnost je pro mě zajímavější, než chodit do práce. Chtěl jsem studovat a zároveň pracovat přímo na fakultě. Témata jsem si hledal v nabídce. Přihlásil jsem se k „Zadluženost země, efektivní stát“, což bylo zrovna aktuální. Napsal jsem dvěma nebo třem školitelům a nejrychleji mi odepsal pan děkan, že mě bude vést. Poslal jsem mu esej k přijímacím zkouškám a na jejím základě jsme se domluvili, že téma ještě specifikujeme.“

Peter Bado
Doktorand oboru Hospodářská politika

Máte otázku?

Kontaktujte nás

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info