Finance a právo

Navazující magisterské studium v prezenční formě.

Program je možné studovat pouze jednooborově.

Podat přihlášku

Přijímací řízení do navazujících magisterských programů - akad.rok 2024/2025 (zahájení: podzim 2024)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 4. 2024.

Co se naučíte

Tento program vám nabízí možnost propojení znalostí z oblastí financí a práva. V jeho průběhu absolvujete zejména předměty z oblasti finančního investování, daňového práva, bankovnictví, pojišťovnictví, práva finančního trhu či ekonomiky a řízení bank nebo pojišťoven. Získáte tak výhodu pro budoucí uplatnění, jelikož se nezaměřuje pouze na oblast financí či pouze na oblast práva.

Teoretické znalosti budete získávat zejména prostřednictvím přednášek a samostudia. Získané znalosti pak budete aplikovat do praxe na seminářích, které jsou vedené zkušenými lektory. Během studia budete pracovat na řadě skupinových projektů a úkolů, díky čemuž se naučíte pracovat v týmu a prezentovat před publikem.

V průběhu studia si zvolíte druhý jazyk. Na výběr dostanete mezi angličtinou, němčinou, španělštinou, ruštinou či francouzštinou. Zatímco v případě prvního jazyku budete mít výstupní úroveň C1 dle Evropského referenčního rámce, u druhého jazyka požadujeme výstupní úroveň B2. Kombinace daného typu studia a požadavku na úroveň jazyků pak přispívá k tomu, že své uplatnění naleznete nejen v České republice, ale také v jiných evropských či světových zemích.

Je studium programu pro vás?

• Zajímá vás právo a současně svět financí?
  • Chcete si udržet kombinaci světů financí a práva i v rámci navazujícího studia? Dáváte přednost předmětům, které kombinují obě tyto oblasti?
  • Baví vás číst v zákonech a současně nabyté znalosti aplikovat do praxe?
  • Chcete si otevřít cestu pro práci nejen v České republice?
  • Nejste si nyní jisti, jestli vás více přitahuje oblast financí či oblast práva?

Pokud souhlasně přikyvujete, s podáním přihlášky na tento program neváhejte.

„Studium financí a práva je životní investice“

Praxe

Praxe v tomto programu není povinná. Dobrovolně si však můžete zapsat předmět Praxe. Jeho náplní je absolvování praxe ve vámi zvolené instituci, která s oborem úzce souvisí. Získané poznatky vám tak pomohou nejen v dalším profesním životě, ale zároveň za absolvování předmětu budete oceněni kredity, protože fakulta praxi studentů jednoznačně podporuje.

Chcete vědět víc?

Díky ojedinělosti tohoto programu, která je dána kombinací zaměření na finance i právo, získáte velmi lukrativní konkurenční výhodu na trhu práce. Budete se moci uplatnit v oblasti financí, zejména pak v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, finančních trhů, účetnictví, auditingu, daní či v institucích finanční správy nebo v oblasti práva. Můžete se ucházet i o pozice v právních odděleních finančních institucí, ve státní správě či o pozice v oblasti regulace a dohledu nad finančním trhem.

Podmínky přijetí

Podrobné informace k přijímacímu řízení naleznete na webu ECON.MUNI. Kontakty a dotazy k technickým záležitostem elektronické přihlášky a k platbě za elektronicky podanou přihlášku pište na adresu prihlaska@muni.cz. Dotazy k organizaci studia posílejte na adresu studijního oddělení fakulty studijni@econ.muni.cz.

Kritéria hodnocení jsou zveřejněny na webu ECON.MUNI.

Doporučenou literaturu a ukázkové testy k jednotlivým zkouškám naleznete na ECON.MUNI

Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

1. 1. – 30. 4. 2024

Termín pro podání přihlášek

Možnosti studia

Jednooborové studium

Studium, ve kterém má student předem jasně definovaný seznam povinných předmětů. Ty si zpravidla doplní z široké nabídky povinně volitelných a volitelných předmětů. Vybranému vědnímu oboru se pak věnuje naplno.

Navazující studium

Zajišťuje Ekonomicko-správní fakulta
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

Potřebujete zjistit něco o přijímacím řízení, TSP, termínech nebo máte jinou obecnou otázku?

Napište nám na prihlaska@muni.cz.

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Finance a právo? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

Mgr. Ing. Filip Hampl, Ph.D.

Konzultant programu

e‑mail: