Aplikovaný výzkum na FI: Bezpečnost počítačových systémů, softwarových architektur kritických infrastruktur s forenzními aspekty, zpracování dat pokročilých sensorů a algoritmy plánování v dopravě a logistice
- Kód projektu
- MUNI/A/1389/2022
- Období řešení
- 1/2023 - 12/2023
- Investor / Programový rámec / typ projektu
-
Masarykova univerzita
- Specifický výzkum - podpora studentských projektů
- Fakulta / Pracoviště MU
-
Fakulta informatiky
- doc. RNDr. Petr Švenda, Ph.D.
- Mgr. Daniela Belajová
- doc. Ing. RNDr. Barbora Bühnová, Ph.D.
- doc. Ing. Pavel Čeleda, Ph.D.
- RNDr. Antonín Dufka
- Ing. Katarína Galanská
- Bc. Jiří Gavenda
- Ing. Dávid Halász
- Danish Iqbal
- Mgr. Ján Jančár
- RNDr. Adam Janovský
- RNDr. Agáta Kružíková
- Mgr. Daša Kušniráková
- Mgr. Jan Kvapil
- Mgr. Roman Lacko
- RNDr. Martin Macák
- prof. RNDr. Václav Matyáš, M.Sc., Ph.D.
- Bc. Kristián Mika
- Mgr. Marcel Mráz
- Mgr. Pavel Novák
- prof. RNDr. Tomáš Pitner, Ph.D.
- prof. Ing. Václav Přenosil, CSc.
- doc. Mgr. Hana Rudová, Ph.D.
- Mgr. Ádám Ruman
- RNDr. Lukáš Sadlek
- Mgr. Václav Sobotka
- RNDr. Vojtěch Suchánek
- Mgr. Marek Vrbka
- Ing. Eva Výtvarová
- RNDr. Rudolf Wittner
Předkládaný projekt pokrývá výzkumné aktivity realizované cca třetinou existujících výzkumných týmů Fakulty informatiky a jeho primárním cílem je podpora výzkumu doktorských a magisterských studentů. V projektu budou řešena aktuální témata v oblastech softwarových architektur pro kritické infrastruktury; počítačové bezpečnosti a aplikované kryptografie, bezpečnosti síťového provozu a chování uživatelů sítě, algoritmy pro vysokorychlostní zpracování dat z pokročilých sensorů a algoritmů plánování v dopravě a logistice. Tento návrh tak navazuje na výsledky projektů specifického výzkumu z let 2010-2021 a dále je rozvíjí. Jedná se o projekt, jehož cílem je přispět k rozvoji doktorského studia a motivovat PhD studenty ke kvalitnějším výsledkům včetně zajištění jejich účasti na mezinárodních vědeckých konferencích. Zároveň využívá možnost spolupráce s dalšími výzkumnými a rozvojovými projekty (zejména v návaznosti na spolupráci s průmyslovými partnery laboratoří) a díky zapojení magisterských studentů do výzkumných prací i posílení budoucí výzkumné spolupráce s průmyslovými partnery, kam část magisterských studentů po ukončení studia nastupuje.
Cíle udržitelného rozvoje
Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.