Fyzioterapie

Nespokojit se se symptomatickou terapií, ale zaměřit se na odstranění primární příčiny potíží.

Podat přihlášku

Termín podání přihlášky do půlnoci 28. 2. 2022

Co se naučíte

Bakalářské studium fyzioterapie je základním, vstupním, vysokoškolským vzděláním fyzioterapeuta. Je navrženo tak, abyste po úspěšném absolvování byli schopni provádět diagnostické, terapeutické a preventivní postupy a metody v rehabilitačním procesu pacienta.

Vzhledem k situování oboru fyzioterapie na Fakultě sportovních studií je studium zaměřeno také na všechny aspekty „zdravého sportování“, protože sport jako takový je jedním z nástrojů zdravého životního stylu v primární i sekundární prevenci civilizačních onemocnění. Budete schopni vytvořit fyzioterapeutický plán pro kompenzaci jednostranné sportovní zátěže, což zvyšuje kvalitu tréninkového procesu. Takovéto sportovní zaměření ve fyzioterapii je u nás jedinečným – na jiných fakultách totiž není běžnou součástí výuky.

Je studium programu pro vás?

Odpovězte si na tyto otázky:

Přitahuje vás společensky prestižní práce vysokoškoláka ve zdravotnictví?

Rádi byste pomáhali nemocným a oslabeným?

Chcete hledat souvislosti mezi zdravím a nemocí a umět je ovlivňovat?

Chtěli byste bojovat proti civilizačním chorobám?

Cítíte se být schopni zvládnout náročný studijní program?

Přitahuje vás práce se sportující populací

Chtěli byste spolupracovat se sportovními týmy?

Chcete mít jistotu pracovního uplatnění po ukončení studia?

Potom vás rádi uvítáme mezi námi.

„Fyzioterapie pro mne byla jasnou volbou, protože se jedná o rychle se rozvíjející obor. Studium je velmi časově náročné, ale zároveň neskutečně obohacující a poskytuje obrovské spektrum znalostí. Oceňuji také velké množství praktických předmětů a odborných praxí, stejně tak jako důraz na samostatné a kritické myšlení. Nedovedu si představit lepší průpravu pro budoucího erudovaného fyzioterapeuta.“

Kateřina Němcová Kateřina Němcová
studentka fyzioterapie

Praxe

Praktická výuka probíhá formou průběžných praxí, které během jednotlivých semestrů absolvujete ve zdravotnických zařízeních. Dlouhodobé 3-4 týdenní odborné praxe realizované ve smluvních zdravotnických a lázeňských zařízeních po celé ČR i v zahraničí si můžete zvolit sami dle svého profesního zájmu, stejně tak sportovní klub.

Vaše znalosti a zkušenosti z praxe pak budete aplikovat během praktické výuky, kdy budete mít možnost seznámit se i s provozem a prací fyzioterapeuta na odborných pracovištích a aktivně se účastnit diagnosticko-terapeutických postupů u pacientů.

Chcete vědět víc?

Jako absolventi bakalářského studijního programu fyzioterapie FSpS MU budete profilováni k práci fyzioterapeuta ve zdravotnických zařízeních poskytujících komplexní rehabilitační péči. Budete schopni klinicky vyšetřit pohybový aparát jedince, stanovit klíčový problém a na základě získaných teoretických i praktických znalostí navrhnout a aplikovat rehabilitační plán.

Stejně tak budete připraveni stát se fyzioterapeutem ve sportovních týmech, klubech a organizacích. Budete schopni pro ně vytvořit preventivní či terapeutický pohybový program, který povede ke snížení negativních dopadů jednotlivých sportů na pohybový systém pro výkonnostní i rekreační sportovce všech věkových skupin, zdravé i hendikepované populace.

„Studium mi dalo spoustu cenných zkušeností, které denně zúročuju v praxi. Spolupracuju se slovenským národním parahokejovým týmem, takže jsem o roli fyzioterapeuta v týmu psala i bakalářskou práci a rozhodla se ji udělat v angličtině. Hodně mě baví výzkum a určitě v něm budu pokračovat.“

Zuzana Kršáková Zuzana Kršáková
absolventka, fyzioterapeutka a spolupracovnice slovenského národního parahokejového týmu

Možnosti studia

Jednooborové studium

Studium, ve kterém má student předem jasně definovaný seznam povinných předmětů. Ty si zpravidla doplní z široké nabídky povinně volitelných a volitelných předmětů. Vybranému vědnímu oboru se pak věnuje naplno.

Navazující studium

Informace o studiu

Zajišťuje Fakulta sportovních studií
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
Možnosti studia jednooborově ano
jednooborově se specializací ne
v kombinaci s jiným programem ne
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

Potřebujete zjistit něco o přijímacím řízení, TSP, termínech nebo máte jinou obecnou otázku?

Napište nám na prihlaska@muni.cz.

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Fyzioterapie? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

Mgr. Zora Poppová

Konzultant programu