Studuje na Fakultě sportovních studií MUNI

Pohyb je váš život, nemůžete bez něj být, ale zároveň víte, že jenom s ním si v životě nevystačíte? S přihláškou sem se trefíte do černého.

Nabídka studia

Studijní programy

Bakalářské prezenční studium  

Bakalářské kombinované studium  

91 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

55 200 korun

průměrný nástupní plat

60 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

47 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Někdy jí studenti taky říkají Fakulta Splněných Snů. Je proslulá svou rodinnou atmosférou a tím, že tu uslyšíte tykání mnohem častěji než na ostatních fakultách.

Oblast sportu se rychle rozvíjí a poptávka po zdravém životním stylu, fitness a trenérství roste. Nejmladší fakulta Masarykovy univerzity proto připravuje nejen budoucí učitele tělesné výchovy, ale i trenéry různých směrů, rozhodčí, odborníky na regeneraci a výživu nebo fyzioterapeuty či zaměstnance bezpečnostních složek a manažery ve sportu.

V prostorách univerzitního kampusu v Bohunicích, kde fakulta sídlí, se nachází velká sportovní hala a několik specializovaných tělocvičen. Hned vedle budovy fakulty má navíc vyrůst nová krytá atletická hala.

Pro většinu zdejších studentů platí, že je sport zajímá prakticky i teoreticky. Sami sportují a do toho se podílí na chodu sportovních klubů nebo výzkumu. Na fakultě se zkoumá fyzická zdatnost běžné populace i profesionálních sportovců, pořádají se semináře o zdravé výživě nebo tady vznikl projekt, který pomocí pohybové intervence vrací do života pacienty po onkologické léčbě.

A pokud jste na tom až tak dobře, že to skvěle válíte v některém sportu v reprezentaci, určitě vás zaujme, že se sem můžete dostat i bez přijímacích zkoušek.

Stránky fakulty

FSpS na Facebooku

Bude vás tu učit řada bývalých špičkových sportovců a v lavici budete dost možná sedět s některým z těch současných.

Učitelka

Iva Hrnčiříková

„Pokud sníte o studiu lidského těla, pohybu, regenerace nebo výživy, a to vše nejen v učebnách, ale i v terénu, pokud toužíte vyjet do zahraničí a být v kontaktu s otevřenými vyučujícími, kteří se pohybují jak ve škole, tak v praxi, pokud chcete studovat v moderním prostředí ve špičkově vybavených laboratořích a administrativní záležitosti řešit na studijním oddělení s dveřmi otevřenými dokořán, přijďte si sen splnit k nám, na fakultu sportovních studií.“

Iva Hrnčiříková
katedra podpory zdraví

Dny otevřených dveří

Absolvent

Lukáš Kvapil

„Obor speciální edukace bezpečnostních složek, který jsem na Masarykově univerzitě studoval, je podle mě v daném odvětví nejlepší v Česku. Nebyla to žádná suchá teorie, ale všechno jsme se museli nejdřív naučit a pak i prakticky předvést a přitom jsem se potkával se samými specialisty z celní správy, od policie a odjinud. Kvůli závodní kariéře a Dakaru jsem jeden rok nestíhal zkoušky, ale i když jsem byl známý sportovec, na škole mi nedali nic zadarmo. Dali mi možnost domluvit se na termínech, ale všechno jsem musel zvládnout jako ostatní. Ohromně mě to posunulo.“

Lukáš Kvapil
voják z povolání a účastník Rallye Dakar

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info