Global Challenges: Society, Politics, Environment

"Training today's students for tomorrow's challenges."

Podat přihlášku

Termín podání přihlášky do půlnoci 1. 6. 2022

Co se naučíte

Cílem bakalářského programu je poskytnout studujícím interdisciplinární přístup k politickým, sociálním a environmentálním globálním výzvám. Důraz je kladen na holistický přístup. Za využití disciplín politologie, sociologie, sociální antropologie a environmentálních studií, tento program podporuje studující v propojování teorií napříč disciplín. Program je unikátní ve třech ohledech: 1. tematizuje současné výzvy globálního světa na makro, mezzo a mikro úrovni jednotlivců, sociálních struktur a politik; 2. inkorporuje interdisciplinární přístup, 3. zdůrazňuje varietu výzkumných metod a nástrojů nutných pro porozumění globálních témat. Po absolvování jsou studující schopni využívat analytické vědomosti a jsou kompetentní realizovat analýzu sociálně-vědního výzkumu. V průběhu studií se studující naučí schopnosti pracovat s informacemi a jejich kontextualizací. Naučí se rozumět světu kolem a vidět daná témata z odlišných perspektiv.

Praxe

Program nevyžaduje žádnou praxi. Studující jsou podporováni ve vyhledávání stáží, která může být uznána jako povinně volitelný předmět.

Absolventi a absolventky programu Global Challenges mohou najít uplatnění ve státní správě, výzkumných institucích, nevládním sektoru. Zároveň mohou pokračovat v navazujícím magisterském studiu. Vědomosti a dovednosti nabyté studiem (řešení problémů, analytická práce, komunikace, sběr a analýza dat, project management, práce v týmu apod.) jim pomohou v jakémkoli jiném oboru, který si vyberou.

1. 9. 2021 – 1. 6. 2022

Termín pro podání přihlášek

Termíny přijímacích zkoušek

Předměty – příklad průchodu studiem