Studujte na Fakultě sociálních studií MUNI

Fascinuje vás, jak funguje lidská společnost? Sledujete svět kolem sebe, ale občas máte pocit, že mu nerozumíte? Tady vás to naučí.

Nabídka studia

Studijní programy

Bakalářské prezenční studium

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

32 000 korun

průměrný nástupní plat

absolventů našlo práci snadno

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Jedna z nejlépe hodnocených sociálněvědních škol v Česku láká všechny, kteří se chtějí podívat na realitu trošku jinýma očima a naučit se „vidět do lidí“.

Zdejší sociologie a psychologie pravidelně útočí na čela žebříčků vysokých škol, na práci v médiích zase připravuje praktické studium žurnalistiky se špičkově vybaveným televizním studiem a internetovým rádiem. Skvělou pověst mají i další obory – vzdělávají se zde budoucí politologové, experti na mezinárodní vztahy, sociální pracovníci, environmentalisté a další.

Fakulta se může chlubit pestrou mezinárodní atmosférou. Studují na ní nejen desítky lidí z celého světa, ale přijíždějí na ni učit i špičkoví experti ze zahraničí. Také domácí studenti hodně cestují. A když už jsou doma na fakultě, angažují se ve všem možném. Na MUNI snad není akčnější fakulta, jejíž studenti by tolik organizovali různé akce a podíleli se na společenském dění.

Za všechny mluví třeba studentský projekt únikové hry Fakescape, který učí hlavně mladé lidi, jak rozpoznat dezinformace. Její autoři se od září podílí i na pořadu České televize To se ví. Skvělé renomé má i fakultou zaštítěný mezinárodní filmový festival Ekofilm, který přináší nejzajímavější snímky o stavu přírody, nebo projekt Symbios – sdílené bydlení mladých dospělých odcházejících z dětských domovů a studentů MUNI.

Brožura o studiu

FSS na Facebooku

Stránky fakulty

Na fakultě se můžete stát součástí skvělé komunity studentského Radia R a třeba v něm mít i vlastní pořad.

Učitelka

Lucie Vidovičová

„Kromě výuky se na fakultě zaměřujeme i na empirický výzkum a působí u nás několik významných výzkumných týmů v různých oborech, věnujeme se do hloubky třeba zajímavým fenoménům současných společností. Výuka je pro mě třešničkou na dortu, protože v ní můžu dát studujícím možnost ochutnat sociologické řemeslo a zúčastnit se aktuálních projektů, třeba těch zaměřených na stárnutí populace. Miluju sociologii, protože rozvíjí kritické myšlení a je jedním velkým detektivním příběhem!“

Lucie Vidovičová
katedra sociologie

Dny otevřených dveří

pátek

22. 1.

Den otevřených dveří FSS MU

od 9:00

23. 1.

Den otevřených dveří FSS MU

od 9:00

Absolvent

Martin Loučka

„Vysoká škola by podle mne měla především vytvářet prostředí, ve kterém z mladých lidí rostou osobnosti s vizí, ambicemi a dovednostmi měnit svět k lepšímu. Není to jen soubor zkoušek, na jejichž konci čeká diplom. Je to prostor pro nalezení svého povolání a jedna z posledních etap v životě, kdy člověk může většinu svého času věnovat vlastnímu rozvoji. Ne každá škola dokáže takové prostředí nabídnout, Masarykova univerzita ano a na maximum.“

Martin Loučka
ředitel Centra paliativní péče