Studujte na Fakultě sociálních studií MUNI

Zajímá vás, jak funguje lidská společnost? Sledujete svět kolem sebe a chcete mu lépe porozumět? Máte rádi otevřené a přátelské studijní prostředí? To všechno u nás získáte.

Nabídka studia

Studijní programy

94 %

absolventů je spokojeno s tím, co jim škola dala do života

32 900 korun

průměrný nástupní plat

78 %

absolventů pracuje ve vystudovaném oboru

36 %

uchazečů je přijato

Na co se můžete těšit

Vzdělávání na FSS MU je jedinečná příležitost pro všechny, kteří mají odvahu a motivaci ovlivnit svou budoucnost. Po každé přednášce budete mít chuť dál přemýšlet a diskutovat. S každým seminářem se kousek získaných znalostí změní v prakticky využitelné schopnosti. S každou hodinou praxe se budete cítit jistější v tom, co umíte.

Je o nás zájem, protože nabízíme tradiční i unikátní studijní programy, které si můžete kombinovat podle toho, co vás zajímá. Možnost zvolit si unikátní složení předmětů ve svém studijním programu je další přidanou hodnotou. Díky tomu jsme jedna z nejlépe hodnocených sociálněvědních škol v Česku. Studium u nás bude výzva, ale jeho náročnost má svůj smysl. O tom nás opakovaně přesvědčují úspěchy našich absolventů a absolventek.

Fakulta se může chlubit pestrou mezinárodní atmosférou. Na výběr budete mít více než 250 partnerských evropských i světových univerzit – studijní nebo pracovní stáž může trvat týden, ale klidně i rok. A zahraniční odborníci vás budou učit i přímo u nás – každý rok jich přivítáme kolem padesáti.

Na MUNI snad není akčnější fakulta, jejíž studenti by tolik organizovali různé akce a podíleli se na  společenském dění. Za všechny mluví třeba studentský projekt únikové hry Fakescape, který učí mladé lidi, jak rozpoznat dezinformace. Skvělé renomé má i fakultou zaštítěný mezinárodní filmový festival Ekofilm, který  přináší nejzajímavější snímky o stavu přírody, nebo projekt Symbios – sdílené bydlení mladých dospělých odcházejících z dětských domovů a studentů MUNI.

Stránky fakulty

FSS na Facebooku

Na fakultě se můžete stát součástí skvělé komunity studentského Radia R nebo MUNI TV a třeba v nich mít i vlastní pořad.

Učitelka

Lucie Vidovičová

„Kromě výuky se na fakultě zaměřujeme i na empirický výzkum a působí u nás několik významných výzkumných týmů v různých oborech, věnujeme se do hloubky třeba zajímavým fenoménům současných společností. Výuka je pro mě třešničkou na dortu, protože v ní můžu dát studujícím možnost ochutnat sociologické řemeslo a zúčastnit se aktuálních projektů, třeba těch zaměřených na stárnutí populace. Miluju sociologii, protože rozvíjí kritické myšlení a je jedním velkým detektivním příběhem!“

Lucie Vidovičová
katedra sociologie

Dny otevřených dveří

Absolvent

Martin Loučka

„Vysoká škola by podle mne měla především vytvářet prostředí, ve kterém z mladých lidí rostou osobnosti s vizí, ambicemi a dovednostmi měnit svět k lepšímu. Není to jen soubor zkoušek, na jejichž konci čeká diplom. Je to prostor pro nalezení svého povolání a jedna z posledních etap v životě, kdy člověk může většinu svého času věnovat vlastnímu rozvoji. Ne každá škola dokáže takové prostředí nabídnout, Masarykova univerzita ano a na maximum.“

Martin Loučka
ředitel Centra paliativní péče

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info