Sběr žádostí o posouzení projektů v prodloužené soutěžní lhůtě GAČR 2021

30. 3. 2020

EXPROstandardní projektyJUNIOR STARmezinárodní projektyLA granty s deadline 4.5.2020

EKV přijímá další žádosti o posouzení projektů do úterý 14. 4. 2020 do 18:00

Tento nový termín se netýká žádostí o posouzení, které byly EKV předloženy již v prvním sběru do 17.3. Pouze v případě, že se rozhodnete již podaný projekt výrazně upravit, kontaktujte tajemnici komise Mgr. Blanku Jančekovou, Ph.D.

Termín je nezbytné dodržet, žádosti dodané po tomto termínu nebudou projednány!

Žádosti budou posouzeny hromadně po termínu odevzdání. V případě, že budou v návrhu projektu nalezeny nedostatky, které je možno odstranit, budou řešitelé obratem kontaktováni.

Pokud máte jakékoli dotazy či nejasnosti během přípravy žádosti, prosím neváhejte co nejdříve kontaktovat tajemnici komise Mgr. Blanku Jančekovou, Ph.D.

Žádost o posouzení je podávána prostřednictvím informačního systému INET -  aplikace Editor návrhů projektů, bližší informace na webových stránkách EKV.

Je důležité v záložce Etika uvést panel, do kterého bude projekt podán!

_____________________________________________________________________________________

Pro posouzení etických aspektů projektu prosím předložte následující dokumenty:

NOVĚ:  k posouzení již není předkládán návrh projektu.

1. Žádost o posouzení projektu EKV (formulář ke stažení zde)                                                        Řešitel odpovídá za pravdivé a úplné vyplnění údajů v žádosti a za jejich soulad se zněním návrhu projektu předkládaného grantové agentuře.
  2. text souhlasu s účastí ve výzkumu (využijte doporučeného vzoru informovaného souhlasu zde nebo informovaný souhlas spolupracujícího zdravotnického zařízení)
  3. V případě, že v rámci projektu plánujete spolupráci se zdravotnickým zařízením, které není spoluřešitelem projektu, předložte prosím doklad o spolupráci „Letter of Commitment“ (návrh znění ke stažení zde), můžete doložit v prodloužené lhůtě do úterý 31. 3. 2020.

Navrhovatele projektů upozorňujeme na následující skutečnosti:

• Pokud projekt vyžaduje posouzení etickou komisí a navrhovatelem projektu je Masarykova univerzita, musí být doloženo souhlasné stanovisko Etické komise pro výzkum MU (s výjimkou projektů LF, která má vlastní EK).

Kdy projekt vyžaduje schválení etickou komisí: https://www.muni.cz/o-univerzite/fakulty-a-pracoviste/rady-a-komise/eticka-komise-pro-vyzkum/zadost-o-posouzeni

• Pro účely podávání návrhů projektů do soutěží GA ČR vydá EKV pouze předběžné schválení projektu. V případě udělení finanční podpory musí být projekt znovu předložen EKV ke kontrole pro udělení finálního schválení. (Řešitel předloží vyjádření, zda ve finálním návrhu projektu předloženém poskytovateli byly/nebyly oproti informacím poskytnutým k posouzení EKV prostřednictvím Žádosti o posouzení projektu provedeny eticky relevantní změny. V případě že byly, popíše a zdůvodní tyto změny). Pokud budou zjištěny významné rozdíly mezi původně projednaným návrhem projektu a jeho finálně podanou verzí, projekt bude projednán znovu v plném rozsahu s rizikem, že výhrady EKV budou tak závažné, že projekt nebude po etické stránce schválen k řešení.

Přehled všech článků