Třetí veřejná soutěž TA ČR Éta

19. 9. 2019

Kdy projekt vyžaduje schválení etickou komisí:

EKV přijímá žádosti o posouzení návrhů projektů do úterý 15. 10. 2019 do 18:00

Termín je naprosto nezbytné dodržet, žádosti dodané po tomto termínu nebudou projednány!

Žádosti budou posouzeny hromadně po termínu odevzdání. V případě, že budou v návrhu projektu nalezeny nedostatky, které je možno odstranit, budou řešitelé obratem kontaktováni.

Pokud máte jakékoli dotazy či nejasnosti během přípravy žádosti, prosím neváhejte co nejdříve kontaktovat tajemnici komise Mgr. Blanku Jančekovou, Ph.D.

Žádost o posouzení je podávána prostřednictvím informačního systému INET -  aplikace Editor návrhů projektů, bližší informace zde.

_______________________________________________________________________________________________________________

Pro posouzení etických aspektů Vašeho projektu pro soutěž TA ČR Éta od Vás potřebujeme předložit následující dokumenty:

1. Žádost o posouzení projektu EKV (formulář ke stažení zde)
  2. z vlastního návrhu projektu dle grantové aplikace předložte část 3 (oddíl Věcná náplň návrhu projektu) a část 4 (text nemusí být ve finální verzi)
  3. text informovaného souhlasu včetně poučení pro účastníky výzkumu (využijte doporučeného vzoru informovaného souhlasu EKV zde)

Navrhovatele projektů upozorňujeme na následující skutečnosti:

• Projekty, které vyžadují schválení etickou komisí, doporučujeme předložit EKV dle požadavků výše, ačkoli poskytovatel dotace (TA ČR) nepožaduje předložení schválení projektu etickou komisí k návrhu projektu. V případě posuzování projektu již schváleného poskytovatelem dotace vyvstává riziko, že výhrady EKV budou tak závažné, že projekt nebude po etické stránce schválen k řešení.
  • Pro účely podávání návrhů projektů do soutěže TA ČR Éta vydá EKV pouze předběžné schválení projektu. V případě udělení finanční podpory musí být projekt znovu předložen EKV ke kontrole pro udělení finálního schválení (finální návrh projektu). Pokud budou zjištěny významné rozdíly mezi původně projednaným návrhem projektu a jeho finálně podanou verzí, projekt bude projednán znovu v plném rozsahu s rizikem, že výhrady EKV budou tak závažné, že projekt nebude po etické stránce schválen k řešení.

Přehled všech článků