31. 5. 2017

Národní divadlo pomáhá Univerzitnímu kinu Scala

Adopcí sedačky pomáhá Národní divadlo Brno Univerzitnímu kinu Scala. Nechat si dát svoje jméno na některé ze sedadel v kině, které provozuje Masarykova univerzita, může kdokoliv. Stačí poslat finanční dar prostřednictvím webového portálu darujscale.cz.

„Spolupráci vnímáme jako vzájemnou podporu filmového a divadelního umění. Univerzitní kino Scala svými živými přenosy ze světových scén, jako je Metropolitní opera New York, rozšiřuje mezi svými návštěvníky povědomí o divadle. Herci opery, činohry i baletu brněnského národního divadla se zase rozhodli podpořit filmovou kulturu,“ komentoval manažer kina za MU Petr Dimitrov to, že hlavní představitelé tří scén Národního divadla Brno adoptovali jednu ze sedaček a při této příležitosti pro kino vytvořili sérii stylových fotografií.

Provoz Univerzitního kina Scala je možné podpořit na portálu darujscale.cz hned dvěma způsoby. Buďto darováním libovolné částky od 100 Kč výše, nebo zmíněnou adopcí sedačky. „Adopce přijde na dva nebo pět tisíc korun, v závislosti na výběru řady, ve které chcete sedadlo mít. Za to si dárce vyslouží umístění cedulky se svým jménem na sedačku a na nástěnku ve foyer na dobu dvou let a další benefity, mimo jiné pozvánky na vybrané akce, například předpremiéry,“ doplnil Dimitrov.

Od vzniku dárcovské kampaně v roce 2014 se už podařilo vybrat přes půl milionu korun, které pomáhají při zajištění provozu kina. I díky těmto příspěvkům může Univerzitní kino Scala dál fungovat, přestože mu v době, než si prostor od města Brna pronajala Masarykova univerzita, hrozil zánik.

Kino se dnes využívá jak pro výuku a pořádání odborných a společenských akcí, tak pro promítání filmů pro veřejnost. Masarykova univerzita na tom spolupracuje se společností Aeropolis. Scala se opakovaně umisťuje mezi nejnavštěvovanějšími jednosálovými kiny v České republice.

Stáhnout fotky .zip 47 290 kB