Brigáda při studiu

Jedním z benefitů, které s sebou vysokoškolský způsob studia přináší je, že při studiu můžete chodit na brigády, ať už z důvodu finančního přilepšení, nebo jen pro zpestření volného času. Při výběru brigády byste ale v prvé řadě měli důkladně zvážit, zda práci skutečně zvládnete skloubit s vašimi studijními povinnostmi a při tom si stihnete udělat čas i na odpočinek, záliby, rodinu a přátele. Především studium oborů, které si plně nevyžadují průběžnou přípravu z hodiny na hodinu, může svádět k odložení učení až těsně před zkouškové období a k tomu, že volný čas v průběhu semestru budete vyplňovat brigádou.

Pokud se rozhodnete pro praxi při studiu, dejte přednost takové, která alespoň částečně souvisí s vaším oborem. Profesionální poradenství vám v tomto směru poskytne Kariérní centrum a můžete se také registrovat na Kariérní portál Masarykovy univerzity JobCheckIN.

Brigáda při studiu nebo studium při brigádě?

Našli jste si brigádu, která splňuje všechny vaše představy o budoucí práci, máte možnost se v ní realizovat? Navíc je ve vašem oboru a svádí vás to k myšlence, že vlastně vůbec nepotřebujete dostudovat, abyste tuto skvělou práci mohli zastávat? Nenechte se ošálit. Z krátkodobého hlediska vám to skutečně může přinést jisté výhody, jako je pocit seberealizace nebo finanční nezávislost, z dlouhodobého hlediska je ale potřeba myslet na to, že za pár let můžete chtít práci změnit a chybějící znalosti, či doklad o dokončeném vysokoškolském vzdělání, vám v tom mohou bránit.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info