Ubytování

Koleje

Ubytování během studia je možné na univerzitních kolejích. Správa kolejí a menz (SKM MU) spravuje celkem 10 kolejí, na kterých je možné se ubytovat. Koleje nabízejí různé vybavení, například hřiště, tělocvičny, studovny, televizní a společenské místnosti, stolní tenis nebo přístup k internetu. Více informací najdete na webu Správy kolejí a menz MU.

Pokud se na vybranou kolej nedostanete, nebo preferujete bydlení na privátu, můžete k hledání nájmu nebo spolunájemníků využít univerzitní portál https://bydleni.muni.cz/. Dále je přímo v IS MU k dispozici vývěska s inzercí nabízeného a poptávaného ubytování.

S hledáním ubytování vám mohou pomoci i sociální sítě, skupiny na Facebooku jako Ubytování v Brně nebo Bydlení v Brně sdružují tisíce zájemců a nabídek.

Ubytovací stipendium

Univerzita poskytuje studentům stipendium na podporu ubytování. Pro jeho získání je potřeba splnit několik podmínek – například musíte být studentem v prezenční formě studia a nemít překročenu standardní dobu studia. Další podrobnosti a aplikaci, která ověří, jestli máte na poskytnutí stipendia nárok, najdete na https://is.muni.cz/auth/stipendia/student_ubyt_stip_zadost.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info