Zapojíte se do špičkového výzkumu

Pokud vaše srdce tepe pro vědu a výzkum, jste na správné adrese.

Na MUNI nevyprávíme o tom, co vyzkoumali jiní, ale přicházíme s novými vědeckými poznatky, píšeme učebnice a do výzkumu zapojujeme studenty. O práci našich vědců se zajímají odborníci na celém světě.

Věda a výzkum se týkají všech studijních programů a fakult

Špičkový výzkum nedělá jenom lékařská a přírodovědecká fakulta, s novými vědeckými poznatky přichází na Muni profesoři i studenti napříč programy a fakultami. Naši experti na molekulární medicínu posouvají poznání v oblasti diagnózy a terapie leukémie, právníci zkoumají úskalí, které přináší virtuální svět internetu, sociologové popisují nejnovější trendy ve společnosti. Odborníci na kyberbezpečnost pomáhají státu s obranou před hackery a ekonomové ověřují, jak funguje korupce.

Do vědy se můžete pustit hned

Na vědeckých krocích a krůčcích se podílejí studenti, doktorandi i odborníci. Na vydání své první vědecké práce nemusíte čekat do šedesátky, začněte hned.

Inspirujte se třeba Zuzanou Holubcovou, která po absolvování lékařské fakulty studovala ve výzkumném ústavu v Cambridge vznik oplodnitelného vajíčka a zdravého embrya. Česká vědkyně zjistila, že způsob dělení lidského vajíčka ovlivňuje ženskou neplodnost. Její práci publikoval prestižní časopis Science. Klobouk dolů!

David Košař, vedoucí Katedry ústavního práva a politologie, dokonce získal unikátní evropský vědecký grant ERC – přečtěte si jeho příběh. ERC poskytuje granty nejtalentovanějším evropským výzkumníkům na základě vědecké excelence výzkumu, který navrhují.

Ale to je jenom několik střípků. Kdo ví, za pár let můžeme psát třeba o vás?

Chcete posunout lidstvo o krok dál? Podejte si přihlášku na MUNI.

Více o výzkumu na Muni

Proč studovat na Muni