Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost

Navazující magisterské studium v prezenční formě.

Program je možné studovat pouze jednooborově se specializací (Hardwarové systémy, Informační bezpečnost, Počítačové sítě a komunikace nebo Softwarové systémy).

Termíny přihlášek

Co se naučíte

Program "Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost" má za cíl připravit absolventa na dobré pochopení architektur, principů, metod navrhování a provozu bezpečných počítačových systémů se zohledněním hardwarových i softwarových aspektů, včetně síťové komunikace. Absolvent získá také v jedné ze zvolených specializací oboru hlubší znalosti. Specializace "Hardwarové systémy" dovede absolventa k získání praktických dovedností, které se uplatňují při návrhu, implementaci, analýze, testování a provozu zapouzdřených systémů (embedded systems). Specializace "Softwarové systémy" orientuje absolventa na znalosti a dovednosti potřebné ve všech etapách vývoje a úprav rozsáhlých softwarových systémů, zejména informačních systémů. Důraz je kladen na znalosti potřebné při návrhu a vývoji systémů s důrazem na nasazené moderních softwarových technologií. Specializace "Informační bezpečnost" připraví absolventa na práci v oblasti vývoje a správy systémů podporujících bezpečnost, se schopností vhodně volit a aplikovat metody pro zajištění konkrétních bezpečnostních funkcí počítačových systémů. Specializace "Počítačové sítě a komunikace" je zaměřena na architektury, principy operací a zásad provozu počítačových sítí. Absolvent získá pokročilé informace a znalosti z oblastí počítačových sítí a jejich aplikací, práce s multimediálními daty, základní znalosti v oblasti paralelních systémů.

„Navrhni, postav a provozuj bezpečný počítačový systém!“

Praxe není povinnou součástí studijního programu.

Chcete vědět víc?

Absolvent programu bude připraven na navrhování a zajištění provozu bezpečných počítačových systémů se zohledněním hardwarových i softwarových aspektů, včetně síťové komunikace. Absolvent specializace „Hardwarové systémy“ bude připraven navrhovat řešení praktických problémů s využitím počítačového hardwaru, tvořivě upravovat hardwarové systémy a nasazovat je. Absolvent specializace „Softwarové systémy“ bude schopen zastávat různé role v IT odděleních podílejících se na vývoji a provozu informačních systémů a při využívání IT pro činnost organizací. Absolventi specializace „Informační bezpečnost“ najdou uplatnění ve společnostech vyvíjejících či dodávajících systémy zohledňující bezpečnostní požadavky, ale i při pokročilé správě a provozu takových systémů. Absolvent specializace „Počítačové sítě a komunikace“ bude schopen působit jako projektant rozsáhlých sítí, vedoucí oddělení počítačových sítí či vedoucí projektů, případně jako samostatný odborník na aplikace počítačových sítí nebo jejich bezpečnost.

Možnosti studia

Jednooborové studium se specializací

V rámci jednooborového studia se specializací má student možnost prohloubit si vědomosti v konkrétním zaměření daného studijního programu, specializaci si vybírá jednu. Název specializace pak bude uveden i na vysokoškolském diplomu.

Předměty – příklad průchodu studiem

Jak může vypadat vaše studium:

Jednooborové studium se specializací

Navazující studium

Zajišťuje Fakulta informatiky
Typ studia magisterský navazující na bakalářský
Forma prezenční ano
kombinovaná ne
distanční ne
Možnosti studia jednooborově ne
jednooborově se specializací ano
v kombinaci s jiným programem ne
Bodové hranice a počty přijatých z minulých let

Váháte?
Máte otázku?

Nechte si poradit v diskusním fóru Masarykovy univerzity

Diskusní fórum MUNI

Nebo nám pošlete e-mail

Potřebujete zjistit něco o přijímacím řízení, TSP, termínech nebo máte jinou obecnou otázku?

Napište nám na prihlaska@muni.cz.

Zajímá vás obsah a podmínky studia programu Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost? Zeptejte se přímo konzultanta programu:

Jana Zemanová

Konzultant programu