Využití umělé inteligence v praxi učitele ruštiny

Kurz seznámí účastníky s příklady využití virtuálních asistentů pro vypracování výukových osnov, přípravu vyučovacích hodin a didaktických materiálů pro rozvoj řečových dovedností žáků. V praktickém bloku se účastníci kurzu pomocí umělé inteligence vypracují několik vlastních didaktických prostředků na míru.

Kurz je určen pro praktikující učitelky a učitele ruského jazyka na ZŠ, SŠ a jazykových školách.

Termíny kurzu

Období výuky 30. 5. – 6. 6. 2024

2 setkání 35. 5. a 6. 6. 2024 po 4 hodinách vždy od 14.00

Počet účastníků
5 až 30

Při počtu účastníků nižším než 5 se kurz nebude konat

Zdarma

Účastnický poplatek je hrazen z projektu, který je financován z příspěvku MŠMT (Ukazatel I) poskytnutý MU z Programu na podporu strategického řízení vysokých škol (dále jen PPSŘ) pro roky 2022-2025.

Pedagogická fakulta MU, Poříčí 7/9/31, 603 00 Brno (Bude upřesněno.)

Termín přihlášení
do 21. 5. 2024 (včetně)

Vše o studiu

Co se naučíte

• Teoretický blok zahrnuje seznámení se s principy a příklady využití AI zdrojů pro výuku ruského jazyka.
  • Praktický blok je určen pro nácvik použití ChatGPT, HeyGen, MagicSchool a Twee pro přípravu hodin ruského jazyka a seznámení se s možnostmi integrace do vyučovacích hodin hlasového asistenta Alisy (Yandex).

Jak se přihlásit

Přijímací řízení

Přihlášení na kurz probíhá formou provedení objednávky kurzu v OC MU. Objednávku kurzu provádí sám zájemce na svou osobu.

Zájemci, kteří nejsou absolventi MU, uvedou v objednávce do kolonky Poznámka místo narození, příp. i rodné příjmení (z důvodu vystavení osvědčení).

Průběh studia, lektoři

Podmínky pro ukončení

Absolvování kurzu v plném rozsahu. Absolvent kurzu obdrží tištěné osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání.

Lektoři

Mgr. Janina Krejčí, Ph.D.

Váháte?
Máte otázku?

Zajímá vás obsah a podmínky studia kurzu Využití umělé inteligence v praxi učitele ruštiny? Zeptejte se nás: