Informace o projektu

Informace o projektu
Aplikační forma pro směřování přírodních látek do distálních částí GIT drůbeže a její hodnocení pomocí biorelevantní disoluce

Kód projektu
QL24010284
Období řešení
3/2024 - 12/2026
Investor / Programový rámec / typ projektu
Ministerstvo zemědělství ČR
Fakulta / Pracoviště MU
Farmaceutická fakulta
Spolupracující organizace
ADDICOO GROUP s.r.o.

Prvním cílem projektu je vývoj aplikační mikroformy pro řízené uvolňování přírodních látek s antibakteriální a antiparazitickou aktivitou v distálních částech GIT kuřat. Mezi tyto látky patří i éterické oleje, které stimulují imunitní systém a působí protizánětlivě. Jejich mechanismus účinku je klinicky ověřen. Bakteriální a parazitární nemoci drůbeže často postihují střevní oblast. Řešením je směřování aktivní látky do této oblasti pomocí aplikační formy s požadovaným uvolňováním. In vivo testování uvolňování přináší řadu omezení v podobě ekonomické a časové zátěže, problematického ziskávání a úpravy vzorků, variability zvířat atd. Má také negativní etický rozměr při testování na zvířatech. Proto je druhým cílem předkládaného projektu vývoj a ověření biorelevantního disolučního testu.

Cíle udržitelného rozvoje

Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.

Cíl udržitelného rozvoje č.  3 – Zdraví a kvalitní život

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info