MUNI pomáhá

Na Masarykově univerzitě vznikla na základě výzvy rektora Martina Bareše dobrovolnická síť, která začala vyřizovat žádosti o pomoc ze strany institucí i jednotlivců v rámci epidemie nového koronaviru. 

20. 3. 2020

Do dobrovolnické databáze se zapojují hlavně studenti Masarykovy univerzity, ale hlásí se i další stovky vysokoškoláků napříč celým Českem, nejvíc z Mendelovy univerzity nebo z VUT, ale třeba také z Farmaceutické fakulty VFU.

Pomáhají například medici v odběrových stanech u Fakultní nemocnice Brno nebo na helplinkách, ale zapojují se i všichni ostatní studenti, ať už hlídáním dětí zdravotníkům, nakupováním lidem, kteří nemůžou vycházet z domu, šitím roušek pro potřebné nebo koordinováním pomoci a sběrem poptávek po pomoci.

Zapojit se nebo si říct o pomoc je možné na munipomaha.cz. Je také možné přispět finančně na materiální zajištění pomoci. 

„Vlna solidarity, která se zdvihla bezprostředně po vyhlášení světové pandemie mezi studenty a zaměstnanci a všemi dobrými lidmi, ať už se do pomoci zapojili osobně nebo finančním příspěvkem, je neuvěřitelná a dává naději, že společně tuto mimořádnou situaci zvládneme, a já proto všem ze srdce děkuji, “ řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Řekněte si o naši pomoc. Pomáháme jednotlivcům i institucím. 

POTŘEBUJI POMOC

Pomáhejte s námi! Zaregistrujte se do naší dobrovolnické databáze. 

CHCI POMÁHAT

Přispějte na činnost Dobrovolnického centra. Děkujeme!

Chci darovat peníze


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info